پیش بینی های آژانس توماس کوک نسبت به تحولات صنعت گردشگری

پیش بینی های آژانس توماس کوک نسبت به تحولات صنعت گردشگری
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش بینی های آژانس گردشگری توماس کوک درباره روند تحول صنعت گردشگری نشان میدهد مردم اروپا تمایل بیشتری به مسافرت به کشورهایی چون اسپانیا، یونان و پرتغال که از گزند حملات تروریستی در امان بوده اند، پیدا

آگهی

پیش بینی های آژانس گردشگری توماس کوک درباره روند تحول صنعت گردشگری نشان میدهد مردم اروپا تمایل بیشتری به مسافرت به کشورهایی چون اسپانیا، یونان و پرتغال که از گزند حملات تروریستی در امان بوده اند، پیدا کرده اند. حجم رزروهای دریافتی توماس کوک برای کشور یونان با رشدی بیش از ۴۰ درصد گزارش شده است.

بدین ترتیب پیش بینی شده در فصل تابستان از حجم گردشگران به کشورهایی چون ترکیه کاسته شود.

آژانس گردشگری توماس کوک بین ماههای اکتبر تا دسامبر سال گذشته متحمل ضرر و زیان عملیاتی معادل ۶۷ میلیون پوند شده که نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ این ضرر کاهش یافته است.

علیرغم افزایش ۲۰ درصدی رزروها در بریتانیا و ۴۰ درصدی در آلمان این آژانس مسافرتی بریتانیایی در روند رشد فعالیتهای خود در آینده نزدیک تردید دارد. روشن نبودن تحولات سیاسی و اقتصادی بدلیل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دلیل این تردید عنوان شده است.

انتشار این خبر ارزش سهام توماس کوک را تا اواسط کار روز پنجشنبه بازار بورس لندن با افت بیش از ۸ درصد روبرو کرده است. این بالاترین افت ارزش سهام این آژانس پس از برکسیت محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد

پشت پرده کوچ اجباری در افغانستان؛ طالبان چگونه به‌زور گروه‌های قومی را جابجا می‌کند؟