رشد بالای اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در حوزه پولی یورو

رشد بالای اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در حوزه پولی یورو
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

داده های دفتر آمار کمیسیون اروپا، یوروستات نشان می دهد رشد اقتصادی حوزه پولی یورو در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ نسبت به سه ماهه پیش از آن ۰.

آگهی

داده های دفتر آمار کمیسیون اروپا، یوروستات نشان می دهد رشد اقتصادی حوزه پولی یورو در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ نسبت به سه ماهه پیش از آن ۰.۱ درصد افزایش یافته و به رقم نیم درصد رسیده است. نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ نیز این رشد ۱.۸ درصد ارزیابی شده است.

میانگین رشد اقتصادی این منطقه در سال گذشته میلادی نیز ۱.۷ درصد گزارش شده است.

میزان رشد تولید ناخالص داخلی حوزه پولی یورو برای اشتغالزایی بالا در منطقه کافی ارزیابی نشده است. با این وجود نرخ بیکاری به پایین ترین حد خود طی ۸ سال اخیر رسیده است.

براساس آمارها، در ماه دسامبر نرخ بیکاری به رقم ۹.۶ درصد جمعیت فعال منطقه رسیده است. نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ نرخ بیکاری ۰.۹ درصد کاهش یافته است.

در حوزه پولی یورو آلمان صاحب پایین ترین نرخ بیکاری است. کشورهای یونان و اسپانیا نیز بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده اند.

در نهایت در نرخ بسیار پایین تورم در حوزه پولی یورو، منشاء نگرانی سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا، تحول ایجاد شده است.

این نرخ در ماه ژانویه در مقاسیه با زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ به رقم ۱.۸ درصد رسیده است. نرخ تورم بدون احتساب قیمتها در بخشهای مواد غذایی و انرژی ۰.۹ درصد گزارش شده است.

بانک مرکزی اروپا با اعمال سیاستهای پولی حمایتی از جمله بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی و بخش خصوصی در نظر دارد نرخ تورم در منطقه را تا رقم ۲ درصد تثبیت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان همچنان صاحب اقتصاد برتر در حوزه پولی یورو است

بحران بیکاری طولانی مدت در اروپا، چالشها و راهکارها

آمار نرخ تورم و بیکاری در آلمان