Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پریوات بانک، مهمترین بانک اوکراین ملی اعلام شد

پریوات بانک، مهمترین بانک اوکراین ملی اعلام شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اوکراین «پریوات بانک» یکی از مهمترین بانکهای کشور را ملی اعلام کرد و بدین ترتیب صد در صد سهام این نهاد را به تملک خود درآورد.

آگهی

دولت اوکراین «پریوات بانک» یکی از مهمترین بانکهای کشور را ملی اعلام کرد و بدین ترتیب صد در صد سهام این نهاد را به تملک خود درآورد. قسمت اعظمی از سهام پریوات بانک در مالکیت ایهور کولوموئیسکی تاجر پرنفوذ اوکراینی قرار داشت.

دولت اوکراین با انتشار بیانیه ای تضمین کارکرد بدون وقفه این نهاد و حفظ پول مشتریان را دلیل اجرای این برنامه اعلام کرده است.

پترو پروشنکو، رییس جمهوری اوکراین چند ساعت پس از ملی شدن پریوات بانک به مردم توضیحاتی داد: «برای تقویت حمایت و پشتیبانی از مشتریان پریوات بانک، بعنوان یک اقدام اضطراری لایحه ای تقدیم مجلس شد که تضمینات تکمیلی را برای شهروندانی که صاحب حساب در این بانک هستند در نظر گرفته است.»

مقامات اوکراینی علاوه براین از سقوط سیستم بانکی شکننده کشور نیز بیم زیادی دارند.
اوکراین برای سر و سامان بخشیدن به سیستم مالی اقتصادی خود امیدوار بود از صندوق بین المللی پول بخش دیگری از کمک مالی ۱۷.۵ میلیارد یورویی، معادل ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو دریافت کند. اما این سازمان بین المللی از پرداخت خودداری کرد و تاکید داشت اوکراین شرایط لازم دریافت این بخش از کمک مالی را ندارد.

اولکساندر دانیلیوک، وزیر دارایی اوکراین گفت: «هنگامی که این بانک به وضعیت با ثباتی برسد و برنامه استراتژیک خود برای توسعه را به مرحله اجرا درآورد، دولت این نهاد را به فروش خواهد گذاشت.»

وزیر دارایی اوکراین ابراز امیدواری کرده نجات این نهاد بتواند همکاریهای کشورش و صندوق بین المللی پول را تقویت کند و راه برای دریافت کمک مالی از این نهاد باز شود. تقویت بخش بانکی از جمله مهمترین شرایط صندوق بین المللی پول برای اعطای وام به اوکراین بوده است.

نتایج آخرین تست مقاومت بانک مرکزی اوکراین نشان می دهد از ۳۹ بانک بررسی شده ۲۸ نهاد فاقد نقدینگی لازم برای استفاده در شرایط بحرانی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد