مخالفت وام دهندگان اروپایی با کمکهای دولت آتن به بازنشستگان در آستانه سال نو

مخالفت وام دهندگان اروپایی با کمکهای دولت آتن به بازنشستگان در آستانه سال نو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وام دهندگان اروپایی روز چهارشنبه و پس از اعلام دولت یونان مبنی بر افزایش کمکهای اجتماعی به بازنشستگان این کشور در ماه دسامبر، تدابیر مربوط به کاهش بدهی های یونان را به حالت تعلیق…

آگهی

وام دهندگان اروپایی روز چهارشنبه و پس از اعلام دولت یونان مبنی بر افزایش کمکهای اجتماعی به بازنشستگان این کشور در ماه دسامبر، تدابیر مربوط به کاهش بدهی های یونان را به حالت تعلیق درآوردند.

وزرای مالی منطقه یورو در ۵ دسامبر توافق کرده بودند که در ازای برخی اصلاحات، تدابیری برای کاهش سطح بدهی های یونان در نظر بگیرند.

اما در ۸ دسامبر الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان (بدون مشورت با وام دهندگان منطقه یورو) اعلام کرد که دولتش کمک ویژه ای به ارزش ۶۱۷ میلیون یورو را در آستانه سال نوی میلادی به بازنشستگان کم درآمد پرداخت خواهد کرد.

او در این روز و همزمان با برگزاری اعتصاب در آتن، در سخنانی در تلویزیون یونان گفت: «این توزیع مجدد کمک اجتماعی کمترین کاری است که می توانیم برای کسانی انجام دهیم که از سال ۲۰۱۰ میلادی، پی در پی از کاهش حقوق بازنشستگی رنج برده اند و شراط زندگیشان بدتر شده است.»

دولت چپگرای آتن همچنین تصمیم گرفته بود با هدف کمک به ساکنان آن دسته از جزیره های این کشور که با بحران مهاجرت دست به گریبانند، افزایش مالیات بر ارزش افزوده را در این جزایر به تعویق بیندازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی یونانی ها و خوش بینی پیر موسکوویسی در آستانه نشست یوروگروپ

دو لایحه مهم اصلاحی دولت یونان برای جلب رضایت طلبکاران

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت