ورایزن هسته اصلی تجارت یاهو را خرید

ورایزن هسته اصلی تجارت یاهو را خرید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت مخابراتی «Verizon Communications» آمریکا اعلام کرد برای خرید بخش کسب و کار اینترنتی یا هسته اصلی تجارت یاهو، در قبال مبلغ ۴.

آگهی

شرکت مخابراتی «Verizon Communications» آمریکا اعلام کرد برای خرید بخش کسب و کار اینترنتی یا هسته اصلی تجارت یاهو، در قبال مبلغ ۴.۴ میلیارد یورو به توافق رسیده اند.

این خرید، تبلیغات دیجیتالی ورایزن و کسب و کار اینترنتی آن را تقویت می کند، زیرا امکان دسترسی به فناوریهای تبلیغاتی یاهو و استفاده از امکانات دیگر این موتور جستجو همچون ایمیل، اپلیکیشن ها، جستجو و یاهو مسنجر را فراهم خواهد کرد.

جیمز رادکلیف از گروه پژوهشی باکینگهام می گوید: «ورایزن ۱۴۰ میلیون مشتری در ایالات متحده آمریکا دارد. هنگامیکه این جمعیت از دستگاههای ورایزن در خانه هایشان استفاده کنند، بیش از همیشه هدف تبلیغات قرار خواهند گرفت و اکنون ورایزن این توانایی را خواهد داشت تا هرچه را درباره این مشتریان می داند به کار گیرد.»

این معامله شامل دیگر دارایی های یاهو از جمله ۱۵ درصد سهام «علی بابا» و سهام «یاهو! ژاپن» که ارزشی حدود ۴۰ میلیارد دلار دارند، نمی شود.

اگرچه در سالهای اخیر از گستره تاثیر گذاری یاهو که زمانی در عرصه اینترنت، پیشگام بود کاسته شده است، اما این موتور جستجو همچنان ماهانه یک میلیارد کاربر برای سرویس هایی همچون پست الکترونیکی و اخبار و مطالب ورزشی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد