Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نشست بنیاد وایز؛ گفتگو برای بهبود آموزش و برقراری صلح در تونس

نشست بنیاد وایز؛ گفتگو برای بهبود آموزش و برقراری صلح در تونس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آموزش چه نقشی در برقراری صلح و آرامش در جمهوری تونس دارد و چگونه می تواند یکی از بزرگترین مشکلات کشور یعنی بیکاری را حل کند؟ کارشناسان در نشست جهانی نوآوری برای آموزش موسوم به «وایز» در تونس دورهم جمع

آگهی

آموزش چه نقشی در برقراری صلح و آرامش در جمهوری تونس دارد و چگونه می تواند یکی از بزرگترین مشکلات کشور یعنی بیکاری را حل کند؟ کارشناسان در نشست جهانی نوآوری برای آموزش موسوم به «وایز» در تونس دورهم جمع شدند تا راه حلی برای این مشکل بیابند. این کنفرانس روز ۲۶ ماه مه در تونس، پایتخت برگزار شد.

کارشناسان را از سرتاسر دنیا به اینجا آمده اند تا در کارگاه ها و نشستهای این کنفرانس ایده ها و راه حلهای مختلف را بررسی کنند. نشست جهانی نوآوری برای آموزش از طریق زنانی مانند سکینه یعقوبی و واداد بوشمامی، نماینده گروه گفتگوی ملی تونس، برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۵، پیام مهمی برای بقیه دنیا دارد.

این دو زنِ پیشگام در حوزه آموزش در این کنفرانس یک روزه، تجربیات خود را در باره ترویج صلح از راه آموزش برای دیگران بازگو کردند. برگزار کنندگان این کنفرانس امیدوارند الهام از روش های عملی کسانی مانند سکینه یعقوبی، در تونس، کشوری که نامش با “بهار عربی” گره خورده تغییری ایجاد کنند.

خانم یعقوبی، برنده «جایزه نشست جهانی نوآوری در آموزش» در سال ۲۰۱۵ گفت: «در افغانستان ۳۵ سال است در وضعیت مناقشه هستیم و مشکلات زیاد داریم. فکر می کنم که آموزش مردم افغانستان را تغییر داده است.»

مدیر بنیاد وایز درباره نقش آموزش در برقراری صلح در جوامع امروز گفت: «من فکر می کنم جامعه مدنی می تواند با برجسته کردن ارتباط بین آموزش و صلح نقش بزرگی در این زمینه بازی کند. باید به قدرت آموزش در راه رسیدن به صلح توجه کنیم، و به جای چیزهایی که ما را از هم جدا می کند، روی چیزهایی تأکید کنیم که ما را متحد می کند تا آموزش را به ابزاری پرقدرت تبدیل کنیم.»

این کنفرانس فرصت خوبی برای ترویج تحولات اجتماعی و یافتن راه حل برای مشکل بیکاری جوانان تونس نیز بود. یک سوم فارغ التحصیلان دانشگاهها در تونس با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند. تشویق دانشجویان و استادان به نوآوری و ترغیب کارآفرینان هم هدف کارگاههایی بود که به این منظور تشکیل شد.

ایده های بسیار نو و اولویتهای کار آموزش در این کنفرانس مطرح شد اما اینکه در تونس کدام ایده فایده خواهد داشت و چه چیزهایی نتیجه خوب می دهد، چیزی است که در عمل معلوم خواهد شد.

برخی از این اصول را آموزگاران در کلاس هایشان به کار خواهند برد. این کارگاه به مربیان انگیزه می دهد که با الهام از الگوهای موفق مانند الگوی سنگاپور ایده های نو را در کلاس درسشان بیازمایند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن