افزایش آهنگ رشد اقتصادی در منطقه یورو

افزایش آهنگ رشد اقتصادی در منطقه یورو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنا بر گزارش یوروستات، موسسه آمار اتحادیه اروپا تولید ناخالص داخلی در۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۰.۶ درصد رشد کرده است. این

آگهی

بنا بر گزارش یوروستات، موسسه آمار اتحادیه اروپا تولید ناخالص داخلی در۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۰.۶ درصد رشد کرده است. این رقم رشد، در سه ماهۀ پیش از آن ۰.۳ درصد بوده است.

این رقم بهتر از پیش بینی تحلیلگران بوده و از آهنگ رشد ایالات متحده آمریکا در این دوره سه ماهه نیز بیشتر است. بدین ترتیب، آهنگ رشد در منطقه یورو به بالاترین سطح طی پنج سال اخیر رسید.

یکی از عمده دلایل افزایش رشد در منطقه یورو، بهبود وضعیت اقتصادی اسپانیا و فرانسه در این دوره سه ماهه است. در اسپانیا با وجود بی ثباتی سیاسی، به دلیل پویایی بخش خدمات، اقتصاد کشور ۰.۸ درصد رشد کرده است.

آهنگ رشد اقتصادی فرانسه نیز ۰.۵ درصد بوده و میزان مصرف خانوارها در این مدت به بیشترین میزان از پایان سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون رسیده است.

سطح اشتغال در منطقه یورو نیز افزایش یافته است. نرخ بیکاری در ماه مارس به ۱۰.۲ درصد کاهش یافته که پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون است. اما نرخ تورم در این منطقه همچنان منفی است که یکی از عمده دلایل آن، کاهش بهای نفت خام است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند