Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایرلند؛ طرح ابتکاری «به سوی رشد» برای کمک به زنان کارآفرین

ایرلند؛ طرح ابتکاری «به سوی رشد» برای کمک به زنان کارآفرین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ایرلند به زنان کارآفرین کمک می شود تا از طریق ارتباط با پیشروان عرصه تجارت کسب و کارشان را توسعه بدهند. در این گزارش «دنیای تجارت» درباره این

در ایرلند به زنان کارآفرین کمک می شود تا از طریق ارتباط با پیشروان عرصه تجارت کسب و کارشان را توسعه بدهند. در این گزارش «دنیای تجارت» درباره این ابتکار بیشتر خواهیم دانست.

تعداد مردان کارآفرین در سراسر اروپا دو برابر زنان کارآفرین است. اما مهمتر از آن تعداد مردانی که در کسب و کار خود به دنبال اهداف بلندپروازانه هستند هم دو برابر تعداد زنان است.

طرح ابتکاری موسوم به «به دنبال رشد» در ایرلند با برگزاری میزگردهای ماهانه با حضور یک زن کارآفرین موفق، به صاحبان زن شرکت تجاری کمک می کند تا ایده های بلندپروازانه شان را برای گسترش کسب و کار عملی کنند. در بحث و گفتگوها اینجا کسی معلم یا شاگرد نیست همه از هم می آموزند. مبتکر اصلی این طرح پائولا فیتسایمنس است.

کارولین کیلینگ، مدیر عامل شرکت بین المللی میوه و سبزیجات با ۲۰۰۰ کارمند است و بعنوان یکی از زنان کارآفرین مجرب و موفق، سرپرستی میزگردهای ماهانه را در اینجا برعهده دارد. یکی از موضوعاتی که در این میزگردها درباره آن بحث شده، مسئله مدیریت زمان است و اینکه چگونه کارآفرینان زن می توانند با تعداد محدود کارمند، شرکت تجاریشان را توسعه دهند.

ایزولده جانسون یکی از زنان کارآفرین است که در این میزگردها شرکت می کند. او و شریکش سارا با ایده ای ساده، بتازگی شرکتی برای تهیه و تحویل غذای سالم تأسیس کرده اند: غذای سالم آنها لوبیای کانلینی است. آنها محصول خود به نام «لوبیای باحال» را اولین در سال ۲۰۱۳ میلادی در کنسرتها به مردم فروختند. یک سال طول کشید تا بتوانند این محصول را در قفسه فروشگاه ها هم عرضه کنند.

ایزولده می گوید: «باید در بسیار از فروشگاهها محصول خود را عرضه می کردیم، تا مردم مزه اش را بچشند و امتحان کنند. به آنها گفتیم که چقدر این غذا سالم است و چه قدر راحت است، و از آنها نظرخواهی هم کردیم.»

این محصول بدون گلوتن و فرآورده های لبنی تهیه شده، به جای شکر هم در آن از عسل استفاده شده است. کلید موفقیت شرکت ایزولده، تغییر مداوم ترکیب مواد در محصولشان بود.

در سال ۲۰۱۴ میلادی این محصول فقط در پنج فروشگاه در دوبلین عرضه می شد، در حالیکه امروز این غذای سالم به بریتانیا هم صادر می شود و تعداد فروشگاهها نیز به ۲۶۰ رسیده است. از طرف دیگر، شرکت آنها شروع به استخدام نیروی جدید هم کرده است. این موفقیتها برای ایزولده کافی نیست. اینک او در میزگردهای طرح «به دنبال رشد» شرکت می کند و اهداف بلندپروازانه تر جدیدی برای خود تعریف کرده است.

وی می گوید: «می خواهیم محصولاتمان را به سرتاسر اروپا صادر کنیم، و قصد داریم تا سه سال آینده بیش از ده کارمند استخدام کنیم. همچنین می خواهیم حجم معاملات تجاریمان را به شش میلیون یورو در سال برسانیم.»

طرح «به سوی رشد» از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون، به کارآفرینانی مثل ایزولده کمک کرده است.

پائولا فیتسایمنس، مبتکر طرح می گوید: «چهارصد کارآفرین زن از سال ۲۰۰۹ تا کنون دوره های “به دنبال رشد” را گذرانده اند. کارآفرینانی که در آخرین دوره شرکت کردند حجم معاملات تجاری خود را در عرض شش ماه ۲۵ درصد و میزان استخدام را ۱۳ درصد افزایش دادند. ما در فنلاند پیش نمونه طرح را شروع کرده ایم. شرکت در این برنامه رایگان است و “کارآفرینان پیشرو” در این برنامه داوطلبانه کار می کنند.»

برنامه «به دنبال رشد» جایزه ترویج کارآفرینی در اروپا در مقوله «سرمایه گذاری در مهارت های کارآفرینی» را در سال ۲۰۱۵ کسب کرده است.

زنان کارآفرین

  • تعداد کارآفرینان زن در اروپا یک سوم مردان کارآفرین است
  • «به دنبال رشد»، طرح ابتکاری در ایرلند است که از سال ۲۰۰۹ تاکنون به ۴۰۰ زن کارآفرین کمک کرده اهداف بلندپروازانه شان را عملی کنند. بودجه این طرح را اداره موسوم به “انترپرایز ایرلند” (Enterprise Ireland)، یکی از ادارات دولتی برای توسعه اقتصادی به همراه شبکه جهانی مشاوره مالیاتی KPMG تامین می کند
  • شرکت در دوره های «به دنبال رشد» رایگان است
  • برنامه «به دنبال رشد» در سال ۲۰۱۵میلادی جایزه ترویج کارآفرینی در اروپا در مقوله «سرمایه گذاری در مهارتهای کارآفرینی» را کسب کرد

لینکهای مفید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟