Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش بهره وری و میزان سفارشات شرکت ایرباس در سال ۲۰۱۵

افزایش بهره وری و میزان سفارشات شرکت ایرباس در سال ۲۰۱۵
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سود خالص شرکت ایرباس در سال ۲۰۱۵ میلادی با ۱۵ درصد رشد همراه بوده و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو گزارش شده است. حجم کل فروش این کمپانی در سال گذشته

آگهی

سود خالص شرکت ایرباس در سال ۲۰۱۵ میلادی با ۱۵ درصد رشد همراه بوده و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو گزارش شده است. حجم کل فروش این کمپانی در سال گذشته نیز رشدی ۶ درصدی به خود دیده و به رقم بیش از ۶۴ میلیارد یورو رسیده است.

بیلان مالی مثبت کمپانی ایرباس در کل سال ۲۰۱۵ و افزایش تقاضا این شرکت را برآن داشته تا حجم تولید مدل ای ۳۳۰ خود را افزایش دهد.

تام اندرز، مدیر اجرایی شرکت ایرباس ضمن تاکید بر این موضوع که ایرباس ظرفیت افزایش سطح تولید خود را دارد می گوید: «یک سال پربار دیگر در صنعت هوایی داشتیم. می خواهید باور کنید یا نه اما مشتریان ما به لطف قیمت نفت و سوخت، دارای وضعیت اقتصادی و مالی مناسبی هستند.»

ارزش سفارشات دریافتی گروه ایرباس برای اولین بار از مرز هزار میلیارد یورو گذشته است.

سقوط قیمت نفت نقش مهمی در رشد فعالیتهای ایرباس و افزایش میزان سفارشات این شرکت ایفا کرده است.

جرمی کوک، اقتصاددان ارشد شرکت بین المللی مبادلات ارزی (ورد فرست) می گوید: «شاید شما حالا که قیمت نفت پایین است منتظر هستید که از این پایین تر هم بیاید. ولی مشکل اصلی در بلند مدت این نیست. قیمت نفت در بازار شاید به ۵۰-۶۰- یا ۷۰ دلار در ازای هر بشکه برسد و آنوقت است که خطوط هوایی دوباره به موضوع سوخت جایگزین به خاطر رونق دوباره کسب و کارشان روی خواهند آورد.»

ایرباس پیش بینی می کند روند رشد خود را در سال ۲۰۱۶ با توجه به افزایش فروش هواپیماهایش همچنان حفظ کند.

گفتگوی یورونیوز با مدیر امور مالی ایرباس

درباره بیلان مالی شرکت ایرباس یورونیوز با هارولد ویلهم، مدیر امور مالی این شرکت گفتگو کرده است.

یورونیوز: با نگاهی به تاریخچه ثبت سفارشات شرکت ایرباس می فهمیم که بزرگترین چالش در واقع تحویل به موقع هواپیماهاست. چطور می خواهید به این مهم دست پیدا کنید؟

مدیر امور مالی ایرباس: «مدلهای ای ۳۵۰ را مثال بزنیم. ممکن است شما بگویید چطور ممکن است در سال ۲۰۱۵ تولید این مدل ۱۴ فروند بوده اما در سال ۲۰۱۶ به رقم ۵۰ فروند می رسد؟ همین الان که با هم صحبت می کنیم بیش از ۳۰ فروند هواپیما بر روی خط تولید داریم. این به معنای آنست که تهیه قطعات و ارسال آنها از سراسر دنیا در زمان از پیش تعیین شده خواهد بود.»

یورونیوز: دو اتحادیه کارگری هنوز هیچ نشده، به خاطر تصمیم شما در درخواست از کارگران برای ثبت ساعات کاری، اعتراضاتی ترتیب داده اند. نتیجه چه می شود؟ آیا می توانید اتحادیه ها را با خود همراه کنید؟

مدیر امور مالی ایرباس: «ما در مرحله ای قرار داریم که می خواهیم کارایی کارخانه هایمان را افزایش دهیم. بنابراین به این موضوع می توان این گونه نگریست که این تلاشی در جهت بالابردن میزان بهره وری است.»

یورونیوز: تاثیر سقوط قیمت نفت بر تقاضا برای هواپیماهایی که سوخت کمتری مصرف می کنند چیست؟

مدیر امور مالی ایرباس: «بسیاری این سئوال را مطرح کرده اند و نگرانند. از زمانی که روند نزولی قیمت نفت آغاز شد، اواخر سال ۲۰۱۴ سفارشات دریافتی ما کاهش پیدا نکرده است. چگونه می توان این موضوع را توضیح داد؟ قیمت نفت به مشتریان ما این اجازه را داده تا میزان نقدینگی خود را افزایش دهند و بازدهی خود را نیز بالا ببرند. بنابراین این امکان برای آنها وجود دارد تا هواپیماهایی را که سوخت کمتری مصرف می کنند خریداری کنند. بدین ترتیب آنها در زمان بالارفتن احتمالی قیمت سوخت با ریسک کمتری مواجه هستند.»

آگهی

یورونیوز: شرکت هواپیمایی قطر ایرویز هفته پیش اعلام کرد که رکود در قدرتهای نوظهور اقتصادی، بخصوص کشور چین، می تواند آثار منفی بر روی صنعت هوایی داشته باشد. شما چه فکر می کنید؟

مدیر امور مالی ایرباس: «نمی گویم که خطری وجود ندارد. شاید برخی مسافران برخلاف پیش بینی از میزان مسافرات خود با هواپیما بکاهند، اما ۶ هزار و ۸۰۰ سفارش دریافتی به ما این اجازه را می دهد تا چشم اندازی به آینده داشته باشیم و خود را با آن منطبق کنیم.»

یورونیوز: نیروی کار ایرباس در بریتانیا به رقم ۱۶ هزار نفر می رسد. خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا چه تبعاتی برای ایرباس خواهد داشت؟

مدیر امور مالی ایرباس: «بعنوان یک گروه صنعتی ترجیح می دهیم که بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی بماند. این موضوع این امکان را برای ما فراهم می آورد تا چهارچوب کاری روشنی داشته باشیم و موجب می شود تا ایرباس در مجموع کارآمدتر باشد. بنابراین خواسته ما بسیار روشن است: بریتانیا در اتحادیه اروپا بماند.»

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا عربستان سعودی فروش نفت به چین را افزایش می‌دهد؟ همان خریداری که نفت ایران را «ارزان» می‌خرد

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد