افزایش بی سابقه بهای بنزین در ونزوئلا

افزایش بی سابقه بهای بنزین در ونزوئلا
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از تدابیر نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا برای مقابله با بحران اقتصادی در کشور افزایش شدید و بی سابقه بهای بنزین است. بهای بنزین سوپر با

آگهی

یکی از تدابیر نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا برای مقابله با بحران اقتصادی در کشور افزایش شدید و بی سابقه بهای بنزین است. بهای بنزین سوپر با افزایش باورنکردنی معادل ۶۰۰۰ درصد از یک صدم سنت دلار آمریکا به ۶ سنت افزایش یافته است.

در کشوری که حداقل حقوق ماهانه یک هزار و ۱۵۲ دلار است اکنون مردم باید با این افزایش قیمت بنزین مقابله کنند.

یک راننده تاکسی می گوید: «اصلا با این تصمیم موافق نیستم. چگونه می توان تا این حد قیمت بنزین را افزایش داد؟ پرکردن یک بار باک بنزین چقدر برای من تمام می شود؟ اگر قبلا ۵۰ هزار بولیوار تمام می شد اکنون به چه رقمی خواهد رسید؟»

یک کارمند مرکز فروش گاز می گوید: «با توجه به وضعیت کنونی باید این اقدام صورت گیرد. کشور پول زیادی در پالایشگاهها از دست می دهد اکنون افزایش قیمت به ۶ بولیوار توجیه دارد.»

درآمد نفتی ونزوئلا از اعضای سازمان اوپک از ۴۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ به ۱۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است. این تنزل درآمد ۷۰ درصد ارزیابی شده است. رشد اقتصادی این کشور در سال گذشته میلادی نیز افتی معادل ۵ درصد داشته است.

تغییر در نرخ برابری ارزی بولیوار واحد پولی ونزوئلا با دلار آمریکا از دیگر اقدامات نیکلاس مادورو است. رییس جمهوری ونزوئلا در این رابطه گفت: «نرخ برابری ارزی با دلار آمریکا از هر دلار ۶.۳۰ بولیوار به هر دلار ۱۰ بولیوار افزایش می یابد. ماموریت ما شامل حمایت از شهروندان در بخشهای مختلف و اساسی از جمله بهداشت، دارویی و مواد غذایی می شود.»

افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزدها از دیگر اقدامات رییس جمهوری ونزوئلاست. مردم این کشور باید با نرخ تورم بیش از ۱۴۱ درصدی دست و پنجه نرم کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟