Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراضات به توافق مالیاتی میان گوگل و بریتانیا

اعتراضات به توافق مالیاتی میان گوگل و بریتانیا
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرغم توافق منعقد شده بین مقامات مالیاتی بریتانیا و مسئولان شرکت گوگل مبنی بر پرداخت ۱۳۰ میلیون پوند بابت مالیاتهای معوقه این کمپانی طی ده سال

آگهی

علیرغم توافق منعقد شده بین مقامات مالیاتی بریتانیا و مسئولان شرکت گوگل مبنی بر پرداخت ۱۳۰ میلیون پوند بابت مالیاتهای معوقه این کمپانی طی ده سال گذشته، و حتی ابراز خشنودی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از این توافق، پرونده مالیاتی این شرکت بزرگ بحث برانگیز شده است.

از جان مک دانل، سخنگوی حزب اپوزیسیون کارگر بریتانیا گرفته تا بوریس جانسون، شهردار محافظه کار لندن، رقم ۱۳۰ میلیون پوند بابت مالیاتهای معوقه را کافی ندانسته اند و به آن اعتراض دارند.

استیوارت هوزی، نماینده پارلمان و از اعضای حزب ملی اسکاتلند نیز پا را فراتر نهاده و به نمایندگی از این حزب از کمیسیون اروپا تقاضا کرده تا نسبت به این توافق تحقیقات به عمل آورد. این کمیسیون نیز که در نظر دارد مبارزه علیه تقلب و فرار مالیاتی در اروپا را تشدید کند، در واکنش آمادگی خود را برای بررسی و انجام تحقیقات در این زمینه اعلام کرده است.

در این راستا روز چهارشنبه کمیسیون اروپا، دو آیین نامه مهم برای مبارزه با تقلب و فرار مالیاتی منتشر کرد. پی یر مسکوویسی، کمیسر اروپا در امور اقتصادی و مالیاتها، این دو سند را به عنوان «اصول کارآمد سیاست مالیاتی» توصیف کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد