Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تدابیر کمیسیون اروپا برای تشدید مبارزه علیه فرار مالیاتی

تدابیر کمیسیون اروپا برای تشدید مبارزه علیه فرار مالیاتی
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا در نظر دارد مبارزه علیه تقلب و فرار مالیاتی در اروپا را تشدید کند. برای مقابله با رویه برخی شهرکتهای بزرگ چند ملیتی در سوء استفاده از

آگهی

کمیسیون اروپا در نظر دارد مبارزه علیه تقلب و فرار مالیاتی در اروپا را تشدید کند. برای مقابله با رویه برخی شهرکتهای بزرگ چند ملیتی در سوء استفاده از خلاءهای قانونی در امور مالیات، کمیسیون اروپا تدابیری را اندیشیده است.

پی یر مسکوویسی، کمیسر اروپا در امور اقتصادی و مالیاتها دو آیین نامه مهم در این زمینه را روز پنجشنبه معرفی کرده است.

آقای مسکوویسی با اشاره به تاثیر منفی فرار مالیاتی شرکتهای بزرگ بر روی بودجه کشورها گفت: «به دلیل فرار مالیاتی سالانه رقمی بین ۵۰ تا ۷۰ میلیارد یورو از درآمد مالیاتی از بین می رود. تدابیر ما این امکان را خواهد داد تا مطمئن شویم شرکتهای چند ملیتی مالیاتی مشابه با دیگر شرکتهای فعال در اتحادیه اروپا پرداخت می کنند.»

این آیین نامه ها به تقویت تبادل اتوماتیک اطلاعات مالیاتی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پرداخت مالیات در محل حصول سود شرکتهای بزرگ چند ملیتی اختصاص دارد.

کمپانی های بزرگ چند ملیتی فعال در اروپا معمولا دفتر مرکزی خود در این قاره را در کشورهایی که قوانین مالیاتی سختگیرانه ای ندارند تعیین می کنند و بدین ترتیب از زیر بار پرداخت میلیونها یورو مالیات شانه خالی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟