بانک مرکزی آمریکا درباره ایجاد تحول در سیاستهای خود تصمیم گیری می کند

بانک مرکزی آمریکا درباره ایجاد تحول در سیاستهای خود تصمیم گیری می کند
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در پایان نشست دو روزه خود در واشنگتن مقر این نهاد تصمیمات اتخاذ شده در این اجلاس را تشریح خواهد کرد

آگهی

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در پایان نشست دو روزه خود در واشنگتن مقر این نهاد تصمیمات اتخاذ شده در این اجلاس را تشریح خواهد کرد. ایجاد تغییر و یا عدم تغییر در نرخ بهره بانکی این نهاد مهمترین موضوعی است که توجه بازارهای مالی در سراسر دنیا را به خود جلب کرده است.

روس جربر، از شرکت مدیریت سرمایه گذاری «جربر کاوازاکی» گفت: «از سال گذشته در انتظار این لحظه هستیم. اقتصاد آمریکا ظرفیت تحمل نرخ بهره بالا را دارد. البته زمانی که از نرخ بالا صحبت می کنیم منظور افزایش اندک آن است. فکر نمی کنیم که آنها این نرخ را بسیار بالا ببرند.»

بانک مرکزی آمریکا برای شتاب دادن به آهنگ رشد اقتصادی کشور و مبارزه با نرخ بیکاری پس از آغاز بحران اقتصادی، نرخ بهره خود را همواره پایین آورد. اکنون باید دید با توجه به بهبود نسبی اوضاع اقتصادی آمریکا، آیا بانک مرکزی به این روند خاتمه می دهد؟

تزریق پول به پیکره اقتصادی کشور از طریق خرید ماهانه اوراق قرضه دولتی از دیگر تدابیر حمایتی این نهاد بود که در سال ۲۰۱۴ متوقف شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت آشفته بازارهای سهام و نفت در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد