چراغ سبز کمیسیون اروپا به تغییر در برنامه بودجه دولت فرانسه

چراغ سبز کمیسیون اروپا به تغییر در برنامه بودجه دولت فرانسه
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایجاد تغییر در برنامه بودجه فرانسه و اختصاص بودجه بیشتر برای امنیت داخلی با تعهدات بودجه ای این کشور به کمیسیون اروپا در تضاد قرار گرفته است. دولت

آگهی

ایجاد تغییر در برنامه بودجه فرانسه و اختصاص بودجه بیشتر برای امنیت داخلی با تعهدات بودجه ای این کشور به کمیسیون اروپا در تضاد قرار گرفته است.

دولت فرانسه متعهد شده بود کسری بودجه خود را تا سال ۲۰۱۶ به ۳.۳ درصد و تا سال ۲۰۱۷ به رقم ۲.۷ درصد تولید ناخالص داخلی خود برساند. اما حملات تروریستی در پاریس سیاست بودجه ای کشور را دستخوش تغییر کرده است.

مانوئل ولس، نخست وزیر فرانسه در این رابطه گفت: «کسری بودجه از اهداف از پیش تعیین شده بیشتر خواهد شد زیرا تنها راه تقویت سرویسهای امنیتی و انتظامی اختصاص بودجه بیشتر است. اما این امر بر بودجه سایر بخشها تاثیری نخواهد گذاشت. اروپا و کمیسیون اروپا باید این موضوع را بفهمند که این مبارزه تنها مربوط به فرانسه نمی شود بلکه شامل اروپا نیز می شود.»

کمیسون اروپا در واکنش به این تصمیم اعلام کرد اولویت های امنیتی فرانسه در شرایط کنونی قابل درک است.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در سخنان روز دوشنبه خود در مقابل نمایندگان پارلمان و اعضای سنای این کشور در کاخ ورسای از هدف دولت برای ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی در پلیس و ژاندارمری پرده برداشت. دولت فرانسه همچنین برنامه حذف مشاغل تا سقف ۹ هزار و ۲۰۰ پست در ارتش را متوقف خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند