Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فولکس واگن پس از‍ ۱۵ سال متحمل ضرر و زیان فصلی شد

فولکس واگن پس از‍ ۱۵ سال متحمل ضرر و زیان فصلی شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیلان مالی شرکت فولکس واگن در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ نشان می دهد این کمپانی بعد از ۱۵ سال متحمل ضرر و زیان فصلی شده است. براساس آمار، ضرر و زیان

آگهی

بیلان مالی شرکت فولکس واگن در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ نشان می دهد این کمپانی بعد از ۱۵ سال متحمل ضرر و زیان فصلی شده است.

براساس آمار، ضرر و زیان عملیاتی این شرکت خودروسازی آلمانی ۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون یورو بوده است. این در حالی است که در زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ سود عملیاتی فولکس واگن به رقم ۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون یورو رسیده بود. ضرر و زیان خالص این شرکت نیز، یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون یورو گزارش شده است.

هربرت دیس، مدیر بخش خودروهای شخصی فولکس واگن گفت: «موضوعی که برای ما بیشترین اهمیت را دارد اعتماد مشتریان است. همه تلاش خود را برای جلب مجدد اعتماد آنها به کار می گیریم. اتفاقی را که رخ داده، دقیقا توضیح خواهیم داد و کاری خواهیم کرد که چنین موضوعی بار دیگر تکرار نشود.»

رسوایی مجهز بودن برخی از خودروهای ساخت فولکس واگن به نرم افزارهای مختل کننده تستهای آلایندگی هوا موجب شده این کمپانی نسبت به میزان بازدهی و سود خود در سال ۲۰۱۵ بدبین باشد.

محکومیت احتمالی به پرداخت جریمه سنگینی معادل ۳۰ میلیارد دلار بابت این رسوایی، فولکس واگن را تهدید می کند. در این راستا این شرکت برای جمع آوری ۱۱ میلیون دستگاه خودرو فراخوان خواهد داد.

اما از سوی دیگر این بیلان مالی منفی و میزان ضرر و زیان، کمتر از پیش بینی های کارشناسان بوده، امری که موجب شد پس از انتشار این آمار و ارقام، ارزش سهام فولکس واگن در اواسط کار روز چهارشنبه بازار بورس فرانکفورت افزایش داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش سهام فولکس واگن با وجود اعلام زیانده بودن

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت