افزایش سهام فولکس واگن با وجود اعلام زیانده بودن

افزایش سهام فولکس واگن با وجود اعلام زیانده بودن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال «ضرر عملیاتی» سه و نیم میلیارد یورویی را متحمل شده است. با توجه به رسوایی اخیر این شرکت،

آگهی

شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال «ضرر عملیاتی» سه و نیم میلیارد یورویی را متحمل شده است.

با توجه به رسوایی اخیر این شرکت، کارشناسان زیانده بودن شرکت را پیش بینی می کردند اما آنچه پیش بینی نمی شد واکنش مثبت بازار به این گزارش بود زیرا بلافاصله پس از انتشار این گزارش، قیمت سهام فولکس واگن در اغلب بازارهای مالی افزایش یافت.

شرکت فولکس واگن که پذیرفته است سیستم سنجش آلایندگی موتورهای دیزلی خود را عمدا دستکاری کرده بود، مجبور شد میلیونها یورو به مشتریان خود غرامت بدهد و بسیاری از خودروهای خود را فرابخواند.

الکساندر دوبرینت، وزیر حمل و نقل آلمان، در یک نشست خبری گفت: «خشم مقامهای محیط زیستی آمریکا از این مساله کاملا آشکار است. اعتماد مشتریان از بین رفته است و ما راه طولانی را برای احیای این اعتماد در پیش رو داریم. به هیچ وجه به دنبال سرپوش گذاشتن بر اشتباههای صورت گرفته نیستیم. همکاران محیط زیستی من این مساله را روشن کرده اند.»

شرکت فولکس واگن که برای جلب اعتماد دوباره مشتریان، در نمایشگاه خودروی توکیو شرکت کرده است، به سهامدارانش هشدار داده است که سود سالیانه این شرکت بسیار پایین تر از میزان سود در سال گذشته باشد.

رقم سه و نیم میلیارد یورو ضرر در سه ماه بیشترین میزان ضرر فولکس واگن، در پانزده سال گذشته بوده است. این شرکت که یکی از موفقترین شرکتهای خودروسازی جهان در دوره بحران اقتصادی به شمار می رفت، در سه ماهه سوم سال گذشته میلادی حدود سه میلیارد یورو سود کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فولکس واگن پس از‍ ۱۵ سال متحمل ضرر و زیان فصلی شد

سرنوشت پروژه کلیدی شرکت «بی.‌ام.‌و» در شهر کوچکی از ایالت باواریای آلمان رقم می‌خورد

برنامه بلندپروازانه تسلا برای تبدیل کارخانه خود در آلمان به بزرگترین کارخانه خودروسازی اروپا