طرح ایجاد یک بازار مشترک پول و سرمایه در اتحادیه اروپا

طرح ایجاد یک بازار مشترک پول و سرمایه در اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه طرحی ارائه کرد که هدف آن ایجاد یک بازار مشترک سرمایه در سراسر اتحادیه اروپاست. اتحادیه بازار سرمایه یکی از ارکان عمده طرح

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه طرحی ارائه کرد که هدف آن ایجاد یک بازار مشترک سرمایه در سراسر اتحادیه اروپاست.

اتحادیه بازار سرمایه یکی از ارکان عمده طرح جدید سرمایه گذاری در اروپاست که منابع سرمایه گذاری برای واحدهای بازرگانی و طرحهای بلندمدت را مدیریت می کند.

کمیسیون اروپا در صدد آن است که دریافت وجه برای این واحدها را آسانتر کند. جاناتان هیل، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مالی و سرمایه گفت: “در آمریکا، واحدهای کوچک و متوسط پنج برابر همتایانشان در اروپا از بازارهای سرمایه وجه دریافت می کنند. اگر بازارهای سرمایه ما به میزان آمریکا توسعه یافته بودند، شرکتها می توانستند در طول پنج سال آینده مبلغ نود میلیارد یورو جمع آوری کنند.”

صرف نظر از جنبه های مثبت این نظریه، برخی معتقدند این اتحادیه مالی نباید جنبه یک بانک دیگررا به خود بگیرد.

اسون گی گولد، نماینده پارلمان اروپا از حزب سبزها می گوید: “ممکن است واحدهای کوچک و متوسط بازرگانی دسترسی بهتری به این منابع مالی داشته باشند، اما باید مواظب بود که اگر بار دیگر بانکها و شرکتهای بیمه دچار مشکل شوند، این مالیات دهنده اروپایی نباشد که بار دیگر برای نجات آن بشتابند چون آقای هیل به آنها دستخوش داده است.”

گفته می شود مرکز مالی لندن سخت در تکاپوی پیوستن به این اتحادیه مالی پیش از برقراری رفراندوم در مورد عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟