Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نرخ بهره بانکی در روسیه ثابت ماند

نرخ بهره بانکی در روسیه ثابت ماند
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک مرکزی روسیه برای اولین بار در سال جاری نرخ بهره بانکی را در این کشور تغییر نداد. این تصمیم پس از آن رخ می دهد که روند سقوط ارزش روبل با کاهش

آگهی

بانک مرکزی روسیه برای اولین بار در سال جاری نرخ بهره بانکی را در این کشور تغییر نداد. این تصمیم پس از آن رخ می دهد که روند سقوط ارزش روبل با کاهش قیمت نفت تشدید شده است.

تاکنون تصمیمات بانک مرکزی روسیه برای کاهش نرخ بهره در این کشور نتوانسته است به رکود اقتصادی به وجود آمده پایان دهد.

رئیس بانک مرکزی روسیه گفت: « با در نظر گرفتن عوامل خارجی و آخرین آمارها در پیش بینی خودمان از رشد اقتصادی در سال جاری تجدید نظر کردیم. احتمال اصلی ای که می دهیم این است که روند صعودی رشد اقتصادی در نیمه دوم سال آینده از سر گرفته شود.»

نرخ تورم در روسیه ۱۵.۸ درصد است و براساس آخرین پیش بینی ها نرخ رشد اقتصادی در این کشور در سال جاری بین منفی ۳.۹ درصد و منفی ۴.۴ درصد خواهد بود. نرخ بهره در روسیه نیز بدون تغییر ۱۱ درصد باقی می ماند. بانک مرکزی روسیه در سال جاری تاکنون ۵ بار نرخ بهره را در این کشور کاهش داده است.

در همین حال در پی اعلام تصمیم بانک مرکزی روسیه ارزش روبل باز هم کاهش یافت. روبل روسیه در عرض یک سال گذشته ۴۵ درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است.

روسیه علاوه بر سقوط ارزش روبل و رکود اقتصادی باید با مشکلاتی همچون احتمال اتخاذ سیاست انبساط مالی از جانب ایالات متحده آمریکا و مشکلات ناشی از کند شدن آهنگ رشد اقتصادی چین نیز دست و پنجه نرم کند. کاهش ارزش روبل نهایتا منجر به افزایش تورم در این کشور شده است. تورم فعلی در روسیه چهار برابر هدف میان مدت تعیین شده توسط بانک مرکزی این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟