رشد اقتصادی روسیه کمتر از پیش بینی قبلی است

رشد اقتصادی روسیه کمتر از پیش بینی قبلی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت روسیه روز سه شنبه پیش بینی اش را در مورد رشد اقتصادی این کشور در سال جاری و همچنین سال آینده تغییر داد. آمار تازه، پایین تر از میزان اعلام شده

آگهی

دولت روسیه روز سه شنبه پیش بینی اش را در مورد رشد اقتصادی این کشور در سال جاری و همچنین سال آینده تغییر داد. آمار تازه، پایین تر از میزان اعلام شده قبلی است.

بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور در سال جاری ۲.۸ درصد و در سال آینده میلادی ۲.۳ درصد خواهد بود. این پیش بینی جدید به دیدگاه اقتصاددانان درباره وضعیت اقتصادی روسیه نزدیکتر است.

با این وجود آلکسی اولیوکایف، وزیر اقتصاد روسیه تصریح کرد که نشانه هایی مبنی بر خروج اقتصاد این کشور از وضعیت بحرانی کنونی دیده می شود.

دولت روسیه پیش از این انتظار داشت که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی به میزان ۳.۳ درصد افزایش یابد و در سال آینده نیز بار دیگر در این بخش با افزایشی یک تا دو درصدی روبرو شود.

با این وجود اخباری که از تحولات مالی روسیه به گوش می رسد چندان خوشبینانه نیست. بهای روبل، پول واحد روسیه روز دوشنبه بار دیگر به پایین ترین سطح خود در سال جاری رسید و هر دلار آمریکا به قیمت ۷۰ روبل و هر یورو به قیمت ۸۰ روبل داد و ستد شد.

اقتصاد روسیه به دلیل کاهش بهای نفت و نیز تحریمهایی که غرب در پی دخالت نظامی مسکو در اوکراین اعمال کرد، تحت فشار شدید قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند