سقوط بورسهای اروپایی؛ افزایش ارزش یورو

سقوط بورسهای اروپایی؛ افزایش ارزش یورو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بورسهای اروپایی روز دوشنبه برای چهارمین روز کاری پیاپی شاهد سقوط ارزش سهام ها بودند. همزمان با نگرانی ها در مورد اقتصاد چین که با سقوط بورسهای

آگهی

بورسهای اروپایی روز دوشنبه برای چهارمین روز کاری پیاپی شاهد سقوط ارزش سهام ها بودند.

همزمان با نگرانی ها در مورد اقتصاد چین که با سقوط بورسهای آسیایی همراه بود، بورسهای اروپایی به شکلی منفی به این امر واکنش نشان دادند.

ارزش سهام در بازار بورس لندن و پاریس در بعد از ظهر دوشنبه به ترتیب ۵.۶۰ و ۷.۳۱ درصد افت داشت، در حالی که شاخص سهام در بورس فرانکفورت به زیر مرز نمادین ۱۰ هزار واحد سقوط کرده است.

بازار فرانکفورت تا بعد از ظهر دوشنبه ۶.۰۹ درصد از ارزش خود را از دست داده است.
رابرت هالور، تحلیلگر مالی بانک آلمانی «بادربانک» می گوید: «رقم ۱۰ هزار، از نظر روانی اهمیت زیادی دارد. شاخص دیگر پنج رقمی نیست بلکه چهار رقمی است و ما وارد حیطه سراسیمگی شده ایم. سرمایه گذاران خونسردی خود را از دست می دهند و همه افراد، حتی کسانی که در طول تابستان علاقه ای به بورس نشان ندادند، اکنون به خود آمده اند و می پرسند “در چین چه رخ می دهد؟” چین بزرگترین عامل مشکل ساز است.»

این تحلیلگر اروپایی می افزاید: «این هراس وجود دارد که چین دیگر بسرعت رشد نکند و بتواند اقتصاد جهانی را از حرکت باز دارد. اگر این اتفاق رخ دهد ما مشکل بزرگتری خواهیم داشت هرچند واقعا چندان هم بد نیست.»

همزمان با سقوط تمام شاخصهای اروپایی در بازار بورس، ارزش واحد پول یورو روز دوشنبه افزایش یافت و به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید. هر یورو به ارزش یک دلار و ۱۵ سنت معامله شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط مجدد ارزش بورس های آسیایی، دلهره در بازار سهام

رکورد شکنی قیمت ارز در بازار ایران؛ دلار از ۶۵ هزار و ۳۰۰ تومان گذشت، یورو به مرز ۷۱ هزار تومان رسید

طلا دوباره رکورد زد؛ چرا سرمایه‌گذاران بزرگ به خرید فلز گرانبها روی آورده‌اند؟