پشتیبانی مردم یونان از دولت همزمان با درخواست وام ۸۶ میلیاردی

پشتیبانی مردم یونان از دولت همزمان با درخواست وام ۸۶ میلیاردی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با تازه ترین درخواست دریافت وام از صندوق بین المللی پول، یونانیها نسبت به روندی که دولت این کشور در پیش گرفته، اظهار خوشبینی می کنند. روز جمعه

آگهی

همزمان با تازه ترین درخواست دریافت وام از صندوق بین المللی پول، یونانیها نسبت به روندی که دولت این کشور در پیش گرفته، اظهار خوشبینی می کنند. روز جمعه قرار بود جلسه ای میان یونان و و طلبکاران این کشور برگزار شود که به دلایل امنیتی به روز شنبه موکول شد اما صندوق بین المللی پول اعلام کرد که درخواست رسمی یونان برای دریافت وام ۸۶ میلیارد دلاری را دریافت کرده است. آنها طی بیانیه ای اعلام کرده اند که با مسئولان یونانی و نیز همکاران اروپایی شان، در مورد این درخواست و روشهای پیش رو، گفتگو خواهند کرد.

یک بانوی یونانی می گوید: «بله آنها می خواهند بهتر از پیشنیان عمل کنند. آنها جوانانی با ایده های نوین هستند. همه افکار قدیمی کنار گذاشته شده اند و این نوید چیزهای بهتری را می دهد.»

یک مرد بازنشسته نیز چنین اظهار نظر می کند: «من باور دارم که این دولت کار درست را انجام داده است. این برای نسلهای آینده یونان است. واقعیت این است که اکنون همه چیز دشوار است و با این انتخاب، کار دولت دشوارتر هم می شود. اما تنها امید ما برای موفقیتهای آتی و برای نسلهای آینده، همین کاریست که دولت انجام داده است.»

آندریاس بوتیس، یک مهندس اهل یونان است که او هم از دولت الکسیس سیپراس پشتیبانی می کند: «من فکر می کنم که برای دولت خیلی سخت است که همه خواسته های دشوارش را عملی کند. امیدوارم که مردم از این رویه پشتیبانی کنند، گرچه می دانم که این امر به سختی پیش خواهد رفت.»

شواهد نشان می دهد که بسیاری از مردم یونان پذیرفته اند که بازهم یک سال ریاضت اقتصادی در پیش است. روزنامه هایی که این روزها در این کشور منتشر می شوند اما همچنان به انتقاد از دولت الکسیس سیپراس و راهبردهایش می پردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند