ابهام در جایگاه سیپراس و کابینه یونان

ابهام در جایگاه سیپراس و کابینه یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایندگان پارلمان یونان طرح بروکسل و اجرای اقدامات سخت اقتصادی خواسته شده توسط وام دهندگان را برای دریافت کمکهای مالی جدید به تصویب رساندند. این در

آگهی

نمایندگان پارلمان یونان طرح بروکسل و اجرای اقدامات سخت اقتصادی خواسته شده توسط وام دهندگان را برای دریافت کمکهای مالی جدید به تصویب رساندند. این در حالیست که بسیاری از نمایندگان عضو حزب سیریزا با این طرح مخالف بودند.

در میان مخالفان، یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی سابق نیز حضور داشت که در شبکه های اجتماعی بشدت از این طرح انتقاد کرد.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در پارلمان این کشور گفت: «اعتراف می کنم کاری که قرار است انجام دهیم بسیار سخت است و من نیز با این طرح موافق نیستم. من معتقد نیستم که این اقدامات بتوانند به اقتصاد یونان کمک کنند و این را آشکارا بیان می کنم. اما این را هم می گویم که باید این طرح را اجرا کنم و این تفاوت ماست.»

اکنون پس از پایان رای گیری وضعیت وزرای مخالف با این طرح نامشخص است و معلوم نیست که آیا هیات دولت کنونی به فعالیتش ادامه خواهد داد یا خیر.

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: « با وجود آنکه آلکسیس سیپراس در روز رای گیری حمایت بخش قابل توجهی از هم حزبی هایش را در پارلمان از دست داد اما سرانجام با تکیه به کمک احزاب مخالف، برنده از پارلمان بیرون آمد. اکنون یک روز پس از رای گیری اوضاع برای نخست وزیر این کشور نامشخص است بویژه آنکه اقتدارش از سوی هم حزبی هایش زیر سوال رفته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت پارلمان یونان با تدابیر ریاضتی و شکاف در سیریزا، حزب متبوع سیپراس

درگیریهای خشونت آمیز همزمان با نشست پارلمان در یونان

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت