Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یونانی ها مطمئن از ماندن در حوزه یورو اما نگران از آینده اند

یونانی ها مطمئن از ماندن در حوزه یورو اما نگران از آینده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

توافق میان آتن و و بروکسل در میان یونانی ها احساس رضایتی توام با نگرانی پدید آورده است. از یکسو خاطر آنها از ماندن در حوزه پولی یورو آسوده شد اما از

آگهی

توافق میان آتن و و بروکسل در میان یونانی ها احساس رضایتی توام با نگرانی پدید آورده است. از یکسو خاطر آنها از ماندن در حوزه پولی یورو آسوده شد اما از سوی دیگر، آنان نگران از آینده و پیامدهای اصلاحات موردانتظار بروکسل از آتن هستند.

به گزارش خبرنگار یورونیوز در آتن، در مجموع این احساس در فضای آتن موج می زند که یونانی ها بازنده اصلی اند و چاره ای جز اجرای اصلاحات ندارند.

یکی از مردم آتن گفت: «باز هم آلمان برای بار سوم در تاریخ معاصر، نشان داد که از قدرتش و وارد ساختن آسیبهای جدی به اروپا به نفع خود بهره برداری کرد. پر کردن شکاف میان یونان از یکسو و اروپایی شمالی و آلمان از سوی دیگر کاری بسیار دشوار است.»

دیگری افزود: «ما سوار بر قایق و در میان امواج در حرکتیم. به همین دلیل تا این حد مصالحه کردیم. در غیراینصورت می بایست از حوزه پولی یورو خارج می شدیم و نمی دانیم در صورت خروج از حوزه یورو چه سرنوشتی در انتظارمان بود. از این رو وارد این چانه زنی دشوار شدیم. از سوی دیگر نمی توانیم به هر چیزی تن بدهیم. من در مورد جزئیات توافق خیلی نگرانم.»

شهروند دیگر آتنی که از موضعگیری آلمان شگفت زده نشده است چنین ادامه داد: «آلمان کشوریست با قوانین سفت و سخت. اولویت آنها همشه محافظت از منافع خودشان است. به همین دلیل اقتصاد قدرتمندی دارند.»

خبرنگار یورونیوز در آتن حال و هوای یونانی ها را چنین توصیف می کند: «یونانی ها با شک و تردید ماراتن گفتگوها در بروکسل را دنبال می کردند. بیشتر آنها فکر می کنند که با توافق موجود آینده دشواری در برابر کشورشان قرار دارد. بویژه که از دولت یونان انتظار می رود اصلاحات درخواستی حوزه یورو را قبل از چهارشنبه بپذیرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟