Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

در آستانۀ روز سرنوشت ساز، صدر اعظم اتریش به یونان می رود

در آستانۀ روز سرنوشت ساز، صدر اعظم اتریش به یونان می رود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ورنر فیمن، صدراعظم اتریش برای دیدار با الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان روز چهارشنبه به آتن می رود. وی در این دیدار قرار است در مورد برنامه های پیشنهاد

آگهی

ورنر فیمن، صدراعظم اتریش برای دیدار با الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان روز چهارشنبه به آتن می رود. وی در این دیدار قرار است در مورد برنامه های پیشنهاد شده از سوی یونان در مذاکرات با طلبکاران با مقامات این کشور گفت و گو کند. صدر اعظم اتریش پیش از این با جانبداری از مواضع یونان، پیشنهاد کرده بود زمان بازپرداخت بدهی های یونان را بیشتر کنند.

ورنر فیمن در این باره گفت: «من از اقدامات ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا برای رسیدن به یک توافق حمایت می کنم و درخواست می کنم به شرایط یونان نیز توجه شود. ما به یک برنامۀ بلند مدت نیاز و مرتبط با وضعیت موجود نیاز داریم. – من برای این برنامه، پنج سال را پیشنهاد می کنم – این برنامۀ بلند مدت می تواند به آنهایی که می خواهند در یونان سرمایه گذاری کنند این اطمینان را بدهد که پول هایشان را در کشوری سرمایه گذاری می کنند که تا مثلا سال بعد در منطقۀ یورو ثابت خواهد ماند و یورو خواهند داشت.»

همزمان و در حالیکه قرار است روز پنجشنبه، آخرین جلسۀ نشست میان یونان و یوروگروپ بر سر بدهی های این کشور برگزار شود، نخست وزیر این کشور گفت طلبکاران به دنبال«تحقیر کردن» یونان هستند.

با اینحال، وی که در پارلمان این کشور سخن می گفت، تاکید کرد رسیدن به یک راه حل عادلانه امکان پذیر است. نخست وزیر یونان خطاب به نمایندگان این کشور گفت: «رفقا، من اطمینان دارم که ما به خط پایان این مذاکرات نزدیک شده ایم. می توان گفت که حالا مذاکرات واقعی شروع شده و توانایی و عزم دولت یونان برای حل این مشکلات مورد قضاوت قرار خواهد گرفت. تعهد ما رسیدن به هدف و یافتن راه حل عادلانه برای این مشکل است.»

یونان همواره در این مذاکرات از پذیرش شرایط وام دهندگان مبنی بر کاهش حقوق بازنشستگان و افزایش مالیات بر مصرف بویژه مصارف خانگی برق سرباز می زند. یونان در مقابل برنامه های خواسته شده از سوی وام دهندگان، طی دو مرحله پیشنهادات جدیدی ارائه کرده که هر بار این پیشنهادها از سوی طلبکاران رد شده است.

مقامات این کشور می گویند پیشنهادهای دیگری به اتحادیۀ اروپا ارائه نخواهند کرد و همچنان بر احتمال خروج این کشور از منطقۀ پولی یورو تاکید می کنند.

یونان باید تا پایان ماه ژوئن مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از وام خود را به صندوق بین المللی پول برگرداند. در صورتیکه در مذاکرات روز پنجشنبه توافقی حاصل شود، این کشور بستۀ کمکی جدیدی را که شامل ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو می شود، تا پایان ماه ژوئن دریافت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر یونان: وام دهندگان از زبان تهدید و تنبیه بپرهیزند

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند