Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایان دیدار صدراعظم آلمان و نخست وزیر یونان بدون ارائه راه کاری مشخص برای اختلافات موجود

پایان دیدار صدراعظم آلمان و نخست وزیر یونان بدون ارائه راه کاری مشخص برای اختلافات موجود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل صدراعظم المان رو دوشنبه در برلین میزبان آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان بود. در پایان این دیدار که با هدف کاهش تنش میان دو کشور و نیز گفتگو

آگهی

آنگلا مرکل صدراعظم المان رو دوشنبه در برلین میزبان آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان بود. در پایان این دیدار که با هدف کاهش تنش میان دو کشور و نیز گفتگو در باره برنامه رفرم اقتصادی یونان و نیز نحوه پرداخت بدهی های این کشور به طرف های اروپایی صورت گرفت دو طرف در یک نشست خبری شرکت کردند.

در این نشست خبری هیچیک از طرفین از پیشنهاد و یا راه حلی مشخص برای رفع اختلافات اتن با دولتهای اروپایی سخن نگفت. مرکل ابتدا ضمن تاکید بر روابط نزدیک آلمان با مردم یونان و تلاش دولت های دو کشور برای تفاهم بیشتر و نیز یافتن راهی برای انجام کمک های مضاعف به یونان از وجود جوی اعتماد آمیز میان دو طرف سخن گفت و انجام اصلاحات وعده داده شده توسط دولت جدید یونان را خواستار شد.

سیپراس نیز بر تلاش مشترک و یافتن تفاهم بیشتر برای حل بدهی ها تاکید کرد و مبارزه با فساد مالی و فرار مالیاتی را از اولویت های برنامه های خود خواند. نخست وزیر یونان تصریح کرد علت مشکلات باقی مانده از سالهای گذشته تنها اشتباه یکجانبه یونان و یا نقش آلمان در این ماجرا نیست . سیپراس در ادامه یادآور شد کشورش باید به همراه آلمان و دیگر کشور های اتحادیه اروپا راه حل های مشترک برای این مشکلات پیدا کند. او همچنین با طرح مجدد مسئله غرامت های مربوط به اشغال خاک این کشورتوسط نازی ها در جنگ جهانی دوم آنرا بیشتر یک مسئله اخلاقی توصیف کرد

این دیدار از سوی تحلیلگران مسائل اروپا بهترین فرصت برای دو کشور جهت کاستن از تنشها و مشاجرات لفظی هفته های اخیر عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلافات بین آلمان و یونان، نشانی از تزلزل ساختاری اتحادیه اروپا

دیدار نخست وزیر یونان از آلمان

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟