Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رشد اقتصاد دیجیتال در اروپا

رشد اقتصاد دیجیتال در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امکانات بالقوه اقتصاد دیجیتال دراروپا بسیار وسیع است. در این گزارش “دنیای تجارت” داستان موفقیت یک شرکت نوپای فرانسوی را که در زمینه اقتصاد دیجیتال

امکانات بالقوه اقتصاد دیجیتال دراروپا بسیار وسیع است. در این گزارش “دنیای تجارت” داستان موفقیت یک شرکت نوپای فرانسوی را که در زمینه اقتصاد دیجیتال فعالیت می کند، بازگو کنیم. سپس به سراغ یک متخصص می رویم تا ببینیم چه آینده ای در انتظار این بخش اقتصادی در اروپاست.

شرکت دیجیتال موسوم به “یوپی” (Yoopies) اولین شرکت “پرستاری از کودکان” یا baby-sitting در اروپاست که در سال ۲۰۱۲ در فرانسه شروع به کار کرد. این شبکه در حال حاضر به ۷ زبان در ۹ کشور فعالیت می کند.

در “یوپی دات کام” می توان بر اساس ۵۰ معیار مختلف پرستار کودک را انتخاب کرد، معیارهایی مانند موقعیت جغرافیایی، سابقه کار پرستاران، یا حتا نظر دیگران.

بنجامن سوشر، بنیانگذار یوپی دات کام می گوید: «ما از روش سنتی دهن به دهن شروع کردیم، اینکه گوشی تلفن را برمی دارید و برای پیدا کردن پرستار کودک، به دوستانتان زنگ می زنید. تا این که به کمک ابزار دیجیتال و شبکه توانستیم روش دهان به دهان را الکترونیکی کنیم.»

اخیرا فعالیتهای این شرکت نوپا که رشد سریعی داشته، گسترده تر شده است و ارائه خدماتی مانند تدریس خصوصی و استخدام کارگر برای انجام کارهای خانه را هم شامل شده است. هدف، رسیدن به رتبه اول در سراسر اروپاست. درآمد سالانه “یوپی دات کام” نسبت به آغاز کار، ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

بنجامن سوشر درباره گسترش فعالیتهای “یوپی دات کام” می گوید: «تعداد کارکنان ما از ۳ نفر به ۱۵ نفر رسیده و از ۱۰ پرستار به ۴۰۰ هزار پرستار. از پاریس شروع کردیم و بعد، طی سه سال مثل یک قارچ درسراسر اروپا رشد کردیم. چه جوری؟ خیلی ساده، به کمک یک کامپیوتر.»

مدرسه موسوم به “چهل و دو” در پاریس را زاویه نیل، اولین کارآفرین فرانسوی در حوزه اقتصاد دیجیتال تاسیس کرده است. هر ساله ۹۰۰ نوجوان در این مدرسه بطور رایگان و بدون هیچ قید و شرط دیگری برای کار در دنیای دیجیتال آموزش می بینند. ژیل ببینه، نماینده فرانسه در زمینه اقتصاد دیجیتال در اتحادیه اروپا و در واقع یکی از ۲۸ “قهرمان دیجیتال” است. وظیفه “قهرمانان دیجیتال” این است که به شرکتهای بازرگانی خرد و متوسط در اتحادیه اروپای کمک کنند تاخود را با شرایط بوجود آمده توسط انقلاب دیجیتال سازگار کنند.

ژیل ببینه می گوید: «با یک تلفن هوشمند شروع کنید. اما پیش از آن می توانید بروید و از درسهای کوتاهی که در اینترنت وجود دارد، استفاده کنید. درسهایی که در آنها توضیح داده می شود که این یا آن سیستم چه طور کار می کند. به این ترتیب برای استفاده از انقلاب [دیجیتال] به چابکی لازم دست پیدا خواهید کرد.»

موفقیت در دنیای دیجیتال در وهله اول، نیاز به یک ایده خوب دارد که در بازار خریدار داشته باشد. اما اجرای ایده بدون منابع مالی ممکن نیست. راه اندازی “یوپی دات کام” در ابتدا ۲۰۰ هزار یورو هزینه داشته است که از سوی بعضی فرشتگان تجارت تأمین شده است.

آقای ببینه در مورد شرایط برخورداری از این سرمایه اولیه می گوید:« برای پرونده گذاشتن باید یکسری شرایط خاص را داشته باشید. ایده باید به شکل خلاصه ارائه شود و چند قاعده است که باید رعایت شود تا بتوانید موفق شوید و پول لازم را جمع کنید.»

کلید موفقیت در اقتصاد دیجیتال چیست؟ بنیامین شوکر می گوید : «از نظر من، کلید موفقیت اشتراک اندیشه هاست. کسانی که در آینده منابع شما را تامین می کنند، یا همکار و کارمند و مشتری شما خواهند بودند، همان کسانی هستند که اکنون با آنها در تماس هستید. در دنیای دیجیتال همه چیز بسرعت تغییر می کند. دیگران را در ایده هایتان سهیم کنید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟