Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کارآفرینان کوچک و متوسط و قوانین اروپایی در مورد تولیدات شیمیایی

کارآفرینان کوچک و متوسط و قوانین اروپایی در مورد تولیدات شیمیایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه دنیای تجارت، می خواهیم بدانیم چگونه مقررات واحد اروپائی موسوم به «ریچ» که هدف آن بی خطر کردن تولید ومصرف مواد شیمیائی در صنعت است، می تواند ایجاد کننده فرصت های بزرگ تجاری برای شرکت های کوچک و متوسط باشد؟

این نخستین بار در بریتانیاست که شرکت های تولید کننده “فلپ” یا نوار پوشش لبه ها در صنعت، طبق توافق «ریچ» از استفاده از ماده فتالیت که از ترکیبات اسید فتالیک و حاوی مواد شیمیایی مضر است منع می شوند. کار آفرینان شرکت های کوچک و متوسط اکنون با یافتن جایگزین، به عنوان یک فرصت تجاری از این مقررات استقبال می کنند.

اندی داگلاس، مدیر عامل یک شرکت می گوید: “من باید مطمئن می شدم که می توانم در این نوارهای پوششی، فتالیت را با ماده دیگری که دوام دار باشد جایگزین کنم. امکان انتخاب مواد دیگری نیز که مشکل مشابه در ارتباط با سلامتی داشته باشد وجود نداشت. بنابراین مقررات «ریچ» را به کار بردم.”

این محصول صنعتی در مدارس، بیمارستان ها و فضاهای دیگر استفاده می شود و باید کارآیی بالایی داشته باشد. یک عنصر رقابتی اینکه این نوارها نباید آنقدر گران باشد که نتواند رقابت کند، بنابراین با افزایش تقاضا شرکت می تواند گسترش یابد.

اندی دوگلاس اضافه می کند: “معرفی این محصول به این معنا بود که ما ناگزیر از استخدام هفت کارمند دیگر برای تولید و توزیع کالا بودیم. به این ترتیب گردش مالی شرکت تا بیست درصد افزایش یافت که حدود یک میلیون پوند در سال می شود.”

برای آشنایی بیشتر با قانون اروپایی «ریچ» به خانه دانوب در پراگ می رویم. جایی که می توان بهترین کارشناسان اروپایی در این زمینه را تجربه کرد.

قانون «ریچ»، شامل مقررات اروپایی در مورد محصولات شیمیایی است که تولید کنندگان و یا واردکنندگان آن باید ایمنی و بی خطر بودن محصول را ثابت کنند. این قانون دارای درجه بندی های متعدد از ثبت نام محصول تا محدودیت های دیگر برای مواد خطرناک است.

مارکو سوشنیک، مشاور اروپایی در مقررات مربوط به مواد شیمیایی می گوید: “اولین مورد مقررات «ریچ» مربوط به ثبت آن ماده شیمیایی است که وارد بازار می کنید. بدون ثبت محصول از بازار بیرون خواهید افتاد.” برای آشنایی با مقررات اروپایی «ریچ» که شامل شرکت های کوچک و متوسط می شود، می توان به «آژانس اروپایی مواد شیمیایی» و یا میز اطلاع رسانی آژانس در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا مراجعه کرد.

مارکو سوشنیک، مشاور اروپایی می افزاید: “در این آژانس برای کارآفرینان پوشه های مختلفی وجود دارد که قوانین اروپایی را تفسیر یا ترجمه کرده و حاوی داده های مشخص و متناسب با ویژگی شرکت های مختلف است.”

اندی دوگلاس مدیر عامل شرکت نیز می گوید: “برای من کلید موفقیت عبارت است از درک درست از مقررات اروپایی «ریچ»، استفاده از مشاوره کارشناسان و کاربرد مواد شیمیایی امن تر در تولید محصولات.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟