Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازار پیشرفته کره جنوبی، فرصتی برای شرکت های اروپایی

بازار پیشرفته کره جنوبی، فرصتی برای شرکت های اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که رشد اقتصادی سریعی دارد و کشوری با بیشترین صنایع پیشرفته است. این فرصت مناسبی برای شرکت های کوچک و متوسط اروپایی متخصص در جدید ترین انواع تکنولوژی است.

به لطف تخصص منحصر بفرد شرکت آلمانی «زد اس هندلینگ» در تکنولوژی پیشرفته برای ارتباط با محصولات حساس و آسیب پذیر، این شرکت در حال کار با بزرگترین بازیگران صنایع پیشرفته در کره است. آنها پیش از توسعه کسب و کارشان در کره جنوبی، سه ماموریت کاری را تحت پروژه « برنامه دروازه اروپا» انجام داده است. برنامه ای برای آماده سازی شرکت ها که اکنون به شکل تجاری درآمده است.

ژوزف زیمرمن، مدیرعامل این شرکت می گوید: «بااین کار توانسته ایم حجم معاملاتمان را در بازار کره از صفر به ۲۵ درصد در سال افزایش دهیم. همچنین تعداد کارکنان مان را از ۱۱ نفر به ۲۰ نفر برساینم و می توانیم صنایع هدف مان را به سلول های خورشیدی، صفحات نیمه رسانا و صفحه های نمایش گسترش دهیم.»

یکی از کلیدهای موفقیت، شناسایی شرکای خوب در کره جنوبی است. ژوزف و تیم اش بیش از ۵۵ سال است با یک شرکت در کره کار می کنند که بازار تکنولوژی های پیشرفته را در کره جنوبی را به خوبی می شناسد.

گیو هونگ هوانگ، مهندس شرکت کره ای می گوید: «کره از نظر تکنولوژی پیشرفته است و این شرکت، تکنولوژی هایی را ارائه می کند که پاسخگوی نیازهای یک بازار پیشرفته است.»

در پلازا پارک در دونگدامون سئول، معماری باشکوهی را زها حدید معمار عراقی- بریتانیایی برای ملاقات صنعتگران و شرکت هایی که در پروژه «دروازه اروپا» در کره مشارکت دارند، ساخته است.

از سال ۲۰۰۹ میلادی، ۳۵۰ شرکت، که بیشتر شرکت های کوچک ومتوسط اروپایی اند، در برنامه دروازه اروپا در کره مشارکت می کنند. در طول یک هفته ماموریت کاری، مشارکت کنندگان کمک های مالی، اطلاعات متناسب با اهدافشان و ملاقات با شرکای بالقوه در بازار کره را دریافت می کنند که تاکنون نتایج خوبی داشته است.

پائولو کاریدی از هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در کره جنوبی می گوید: «به نظر من سه رقم کلیدی وجود دارد. بیش از ۶۰ درصد شرکت های مشارکت کننده به لطف این برنامه، یک شریک محلی یافته اند. نیمی از شرکت ها تصمیم به سرمایه گذازی در بازار کره گرفته اند و ۲۵ درصد شرکت ها به لطف این برنامه فروش شان افزایش یافته است.»

باید گفت که فرصت های تجاری در کره برای شرکت های کوچک و متوسط اروپایی بسیار جذاب است. به هر حال زمینه کسب و کار بین اروپا و کره شرایط ویژه ای دارد.

پائولو کاریدی از هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در کره جنوبی می گوید: «ما یک توافقنامه تجارت آزاد داریم که تنها توافقنامه تجارت آزاد با یک کشور آسیایی است. قرارداری که تا به حال تاثیرات خیلی مهمی داشته است. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ میلادی، صادرات ما ۲۴ درصد افزایش یافته و برای اولین بار در ۱۵ سال گذشته مازاد تراز تجاری، با کره داشته ایم.»

ژوزف زیمرمن، مدیرعامل می گوید: «به نظر من کلید موفقیت در سه چیز است: شناسایی بازار و مشتریان، یافتن شریک مناسب که کاملا با شما هماهنگ باشد و همچنین باید بدانید که وارد شدن به بازار زمان می برد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟