Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

حسن روحانی در نشست داووس سخنرانی می کند

حسن روحانی در نشست داووس سخنرانی می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چهل و چهارمین نشست «مجمع جهانی اقتصاد» با عنوان «تغییر شکل جهان» طبق سنت هرساله در منطقه کوهستانی داووس سوئیس برگزار می شود. اما سوالی که پیش روی سیاستمداران، بازرگانان سرشناس و نخبگان حاضر در این نشست وجود دارد این است که چطور می توان وضعیت موجود جهان را تغییر داد.

سارا چاپل، گزارشگر یورونیوز از محل برگزاری نشست داووس می گوید: «همه مباحث امسال حول چگونه ساختن آینده پس از سالها بحران اقتصادی است. اما گامهای استواری که برای احیای رشد اقتصادی برداشته شده اند، چالشهای جدیدی را هم به همراه دادند. این چالشها هم در مرکز بحثها خواهند بود.»

اگرچه نشانه های خروج از بحران اقتصادی دیده می شود، فاصله بین فقیر و غنی همچنان به عنوان چالش پیش روی سیاستگذاران جهانی است. چرا که ثروتمندان بیشترین بهره را از گشایش اقتصادی برده اند.

لی هاول، مدیر مجمع جهانی اقتصاد می گوید: «مساله نابرابری اقتصادی فقط مایه نگرانی کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه نیست. اقتصادهای نوظهور مثل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هم باید به این موضوع توجه کنند. به نظر من دستاورد حل این مشکل باید این باشد که پس از روبرو شدن با تهدیدهای بازسازی اقتصاد جهانی، گوهر این بازسازی و احیای اقتصادی را دریابیم.»

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران یکی از سخنرانان در نشست امسال است. حضور آقای روحانی در این نشست، با آغاز اجرای توافقنامه هسته ای و همچنین جنجالها بر سر حضور یا عدم حضور ایران در نشست ژنو 2 درباره بحران سوریه همزمان شده است. دعوت از ایران برای شرکت در نشست ژنو در پی اعتراض شدید مخالفان دولت سوریه، لغو شد.

انتظار می رود که مذاکرات بین اسرائیل و فلسطینی ها، بحران بیکاری و موضوع تغییرات اقلیمی در این نشست به بحث گذاشته شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجمع جهانی اقتصاد: چهارمین انقلاب صنعتی

شیوع ویروس ابولا و اثرات اقتصادی آن یکی از موضوعات همایش اقتصادی داوس

بدبینی شرکت کنندگان در همایش اقتصادی داوس نسبت به اوضاع اقتصادی روسیه