Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بدبینی شرکت کنندگان در همایش اقتصادی داوس نسبت به اوضاع اقتصادی روسیه

بدبینی شرکت کنندگان در همایش اقتصادی داوس نسبت به اوضاع اقتصادی روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت کنندگان در همایش اقتصادی داوس بحران اقتصادی در روسیه و خروج سرمایه از این کشور را فراموش نکرده اند. کارلوس گوسن، مدیر گروه رنو- نیسان که شرکت

آگهی

شرکت کنندگان در همایش اقتصادی داوس بحران اقتصادی در روسیه و خروج سرمایه از این کشور را فراموش نکرده اند.

کارلوس گوسن، مدیر گروه رنو- نیسان که شرکت خودروسازی «آوتوواز» روسیه زیر مجموعه آن قرار دارد پیش بینی می کند بازار خودرو در روسیه در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۰ درصد افت داشته باشد.

کارلوس گوسن، مدیر گروه رنو- نیسان می گوید: «نه تنها بازار افت خواهد داشت بلکه ارزش واحد پولی روسیه نیز کمتر می شود. سازندگان خودرو در روسیه در حال انتقال مراکز تولید هستند اما هنوز قطعاتی وجود دارد که باید وارد شوند. بنابراین تصور کنید خودرویی در روسیه تولید می کنید و به روبل پول شما پرداخت می شود اما قسمتی از مخارج شما با یورو بوده است این در جهت منافع شما نخواهد بود.»

کاهش قیمت نفت و اعمال تحریمهای اقتصادی علیه روسیه فرار سرمایه گذاران از کشور و سقوط ارزش روبل را در پی داشته است.

سارا چاپل، خبرنگار یورونیوز می گوید: «اقتصاددانان درباره پیش بینی میزان رشد اقتصادی روسیه در سال جاری تجدیدنظر کرده اند و افت رشد اقتصاد این کشور را نسبت به پیش بینی های قبلی بیشتر ارزیابی می کنند. آنها تصور می کنند مشکلات اقتصادی روسیه ادامه داشته باشد. هیچ نشانه ای از توقف تحریمهای اقتصادی وجود ندارد و روند کاهش قیمت نفت نیز طولانی ارزیابی شده است.»

زهو مین، معاون رییس صندوق بین المللی پول درباره سخت بودن سالی که پیش روی روسیه است هشدار داده بود اما به اعتقاد وی برای خروج از بحران دیر نیست.

زهو مین می گوید: «با وجود فشارها و کاهش قیمت نفت شاید فرصتی برای روسیه بوجود آمده تا اصلاحاتی را به مرحله اجرا درآورد. فکر می کنم اعمال اصلاحات جهت برطرف کردن ضعفها برای روسیه و حتی برای دنیا بسیار اساسی و مهم است.»

همانطوری که صندوق بین المللی پول اعلام کرده در اجرای این اصلاحات باید چند قطبی کردن اقتصاد روسیه و خارج کردن آن از وابستگی به گاز و نفت در اولویت قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجمع جهانی اقتصاد: چهارمین انقلاب صنعتی

شیوع ویروس ابولا و اثرات اقتصادی آن یکی از موضوعات همایش اقتصادی داوس

بانک مرکزی اروپا و تلاش برای رونق اقتصادی در اروپا