Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استفاده از شبکه برای کارآیی بهتر در تجارت

استفاده از شبکه برای کارآیی بهتر در تجارت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تجارت در بازار واحد، بیست درصد سود ناخالص ملی اروپا را تشکیل می دهد. با این حال فقط یک چهارم از بیست میلیون شرکت کوچک و متوسط به دیگر کشورهای اروپایی محصول صادر می کنند.

شرکت « بیو سرکل» در سال ۱۹۸۵ میلادی در شهر گوترسلوی آلمان تاسیس شده است و تخصص آن، مواد پاک کننده صنعتی نوآورانه و سازگار با محیط زیست است. از آنجایی که صادرات برای این شرکت که ۱۸۰ کارمند دارد حیاتی است، به یک شبکه جا افتاده و تحت نظارت مناسب احتیاج دارد.

یانس بکر، مدیر صادرات «بیو سرکل» می گوید: «محصولات شیمیایی سازگار با محیط زیست ما به پنجاه کشور در جهان صادر می شود. ما در این پنجاه کشور، شرکای متعددی داریم که از مصرف کنندگان ما حمایت می کنند.»

وقتی شرکت «بیو سرکل» در اواخر سال ۲۰۱۰ میلادی شریک تجاری دانمارکی خود را به طور ناگهانی از دست داد، باید سریعا پخش کننده جدیدی جایگزین شرکت قبلی می شد. مدیران با «زنیت»، شاخه محلی «شبکه شرکت های اروپایی» ارتباط برقرار کردند و در یک ماه با شریک تجاری جدید شروع به کار کردند.

یانس بکر، مدیر صادرات «بیو سرکل» می گوید: « از زمانی که با همکار جدیدمان در دانمارک شروع به کار کردیم، یعنی ابتدای سال ۲۰۱۱، در عرض سه سال گذشته توانستیم حجم صادرات خود را سه برابر افزایش دهیم. این موفقیت بزرگی برای ما است.»

کنفرانس سالانه «شبکه شرکت های اروپایی» ویلنیوس، پایتخت لیتوانی برگزار شد که از ششصد سازمان از بیش از پنجاه کشور در اتحادیه اروپا و خارج از آن تشکیل شده است. این شبکه توسط کمیسیون اروپا در سال ۲۰۰۸ میلادی با هدف کمک به شرکت های کوچک و متوسط ایجاد شده است. این بزرگترین شبکه ارائه تخصص و خدمات برای تجارت در اروپا است.

ژوانا دریک، مدیر بخش شرکت های کوچک و متوسط کمیسیون اروپا، می گوید: «این شبکه باعث امضای ۹ هزار توافقنامه مشارکت در عرض پنج سال شد. تخمین زده می شود که حجم معاملات هر شرکت بطور متوسط ۱۱۲ هزار یورو افزایش یافته باشد.»

«شبکه شرکت های اروپایی» در نظر دارد بخش خدمات خود را بهبود بخشد تا به شرکت های اروپایی راه حل های دقیق تر و موثرتر ارائه کند.

ژوانا دریک، مدیر بخش شرکت های کوچک و متوسط کمیسیون اروپا، می گوید: «برای اطلاع پیدا کردن از محل رجوع به شبکه شرکت های اروپایی، با انجمن تجاری محلی خود ارتباط برقرار کنید. آنها شما را برای دسترسی به منابع مالی اتحادیه اروپا، یافتن شریک تجاری یا توصیه در مورد قوانین اروپایی و توافقنامه های انتقال نوآوری و فن آوری هدایت خواهند کرد.»

یانس بکر، مدیر صادرات «بیو سرکل» می گوید: «رمز موفقیت ما عبارت است از: نوآوری مداوم در زمینه فن آوری سطح، استفاده از شبکه های بین المللی برای یافتن شریک مناسب برای توزیع و با کمک این شرکای توزیع، وارد کردن نوآوری در بازار بین المللی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟