Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دسترسی شرکت ها به سرمایه با ورود به بازار بورس

دسترسی شرکت ها به سرمایه با ورود به بازار بورس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یافتن منابع مالی برای اکثر بیست میلیون شرکت کوچک و متوسط اروپایی بدیهی نیست و برای شرکت هایی که به منابع بزرگ برای توسعه احتیاج دارند دشوارتر است. راه حل بسیار موثری برای این مسئله وجود دارد و آن ورود به بازار بورس است.

این یک داستان موفقیت اسپانیایی است. شرکت «کاربورس»، در سویل اسپانیا، که در زمینه الیاف کربن تخصص دارد، در ماههای اخیر، تبدیل به یکی از رهبران جهانی در عرصه مهندسی، ساخت و توسعه سیستم ها شده است.

«کاربورس» اخیرا جایزه «تازه واردی که دارای بیشترین بینش بین المللی است» را دریافت کرد که ابتکاری از سوی کمیسیون اروپا، بازارهای بورس اروپا و صادرکنندگان اروپایی محسوب می شود. این شرکت، ماه مارس ۲۰۱۲ وارد بازار بورس شد. از آن زمان تاکنون ۲۲ میلیون یورو سهام فروخته و رشدی استثنایی ثبت کرده است.

رافائل کونترراس، مدیرعامل شرکت «کاربورس اروپا» می گوید: «قبل از وارد شدن به بورس، ۵۳ نفر بودیم و حجم معاملات ما ده میلیون یورو بود. امروز هفتاد میلیون یورو است.»

وارد شدن به بورس به این شرکت امکان دسترسی به منابع مالی مورد نیاز را برای توسعه عرصه بین المللی و تنوع سازی داد.

رافائل کونترراس، مدیرعامل شرکت «کاربورس اروپا» می گوید: «ما ۹ مرکز جدید در جهان داریم، در سواحل شرقی و غربی ایالات متحده آمریکا، در چین و چند مرکز در اروپا. وقتی به بازار بورس وارد شدیم، فن آوری خود را نیز در زمینه های مختلف مانند خودروسازی، هوانوردی، راه آهن و مهندسی شهری بهبود بخشیدیم.»

وارد شدن به بازار بورس، بالقوه یک فرصت طلایی برای توسعه است ولی باید کاملا از مزایا و عواقب آن آگاهی داشت. از دست دادن کنترل شرکت به نفع سهامداران و هزینه مالی و انسانی آن، از عواقب وارد شدن در بازار بورس است. یک شرکت حاضر در بورس باید دائما اطلاعات مربوط به فعالیت، وضعیت مالی و مدیریت خود را اعلام کند.

خوان خوارز، رییس بخش مالی شرکت «کاربورس اروپا» می گوید:«مزایای ورود به بورس، دسترسی به سرمایه به صورت دائمی، بالا رفتن ارزش شرکت، پول نقد بیشتر و شهرت و اعتبار بیشتر است.»

بنابراین اگر شرکت کوچک و متوسطی احتیاج به سرمایه های بزرگ برای توسعه دارد و در نظر دارد به بورس وارد شود، باید قبل از هرگونه اقدامی با متخصصان مشورت کند و خود را از هر جهت آماده سازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟