Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انرژی های جدید، فرصت های جدید

انرژی های جدید، فرصت های جدید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارآفرینان بلغاری برای پیگیری اهداف اروپایی در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، به نوآوری و بازارهای جدید متوسل شده اند. موضوع انرژی تجدیدپذیر قاعدتا یک موضوع محیطی است. البته موضوع قانون نیز هست زیرا کشورهای اروپایی تا سال ۲۰۲۰ باید به سقف بیست درصدی استفاده از این انرژی دست پیدا کنند. مسئله تجارت نیز مطرح است. برخی از کارآفرینان آنرا بسیار خوب فهمیده اند. آنها یک دوره آموزشی گذراندند تا گواهینامه لازم را برای نوآوری و توسعه شرکتشان بدست آورند.

آلکساندر شنکوف، یک کارآفرین جوان سی ساله است. او شوق بسیار برای انرژی تجدیدپذیر دارد و اولین شرکت خود را که در نصب پنل های خورشیدی تخصص دارد، در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرد. او دو سال پیش در یک دوره آموزشی در چهارچوب برنامه «انرژی هوشمند برای اروپا» شرکت کرد.

آلکساندر شنکوف می گوید: «این دوره آموزشی به من ایده ساخت ابزار نوآورانه و تولید شده در بلغارستان را داد. برای مثال کامیون های یخچال دار مجهز به پنل های خورشیدی یا کرکره های خورشیدی تزیینی.»

اکنون آلکساندر مشاور چندین شرکت است. یکی از آن ها موفق به امضای یک قرارداد چندین میلیون یورویی با یکی از مهمترین شرکت های حمل و نقل اروپایی شده است. او می گوید: «همه این تولیدات برای ما فرصت های بین المللی به ارمغان آوردند. برای مثال در فرانسه، اسپانیا، آفریقای شمالی و حتی پرو.»

آلکساندر دوره آموزشی خود را در یک مرکز تخصصی انرژی های تجدیدپذیر در شهر سوفیا دنبال کرد. طول این دوره ۲۴۰ ساعت و رایگان بود.

طبق یک بخشنامه اروپایی در سال ۲۰۰۹ میلادی، فقط نصب کنندگان دارای گواهینامه، حق کار در عرصه انرژی های تجدیدپذیر را دارند.

ایگلیکا ندلچوا، مدیر مدسه الکترونیک سوفیا می گوید: «۷۷ کارآفرین آموزش دیده اند و ۱۶۳ گواهینامه در عرصه نصب پنل های خورشیدی، سیستم های گرمایش خورشیدی، زیست توده (بیومس) و پمپ های گرمایش اعطا کرده ایم.»

این پروژه اروپایی ابتدا در کشور آلمان و سپس در کشورهای بلغارستان، لهستان، اسلوونی و ایتالیا راه اندازی شد. این ابتکار باعث ایجاد جنبش و حرکتی واقعی برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر شد.

ایگلیکا ندلچوا می گوید: «ما همچنین بیکاران را آموزش دادیم که به لطف آن کار پیدا کردند. معلمان نیز تعلیم دیدند تا به نوبه خود جوانان را تعلیم دهند.»

آلکساندر درباره رمز موفقیت خود می گوید: «برای من رمز موفقیت در عرصه انرژی های تجدید پذیر این است: دنبال کردن فن آوری جدید، منعطف بودن، یافتن راه حل های منطبق با نیازهای مشتریانم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟