Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تبادل دانش بین کارآفرینان جدید و باتجربه در اروپا

تبادل دانش بین کارآفرینان جدید و باتجربه در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارآفرینی، آرزوی نیمی از اروپاییان است. برنامه “اراسموس” همچنانکه برای دانشجویان برنامه ای برای تبادل هست، برای کارآفرینان جدید نیز ارائه می شود. هدف آن تنظیم ایده ها، توسعه توانایی ها و تبادل با کارآفرینان باتجربه است.

یک شرکت فروش دوچرخه، با باز کردن دو فروشگاه، هشت سال پیش شروع به کار کرد ولی مالکان آن بزودی دریافتند که فروش دوچرخه فعالیتی فصلی است و تصمیم گرفتند در کارشان تنوع ایجاد کنند. آنها خدمات پیک دوچرخه ای را به کارشان اضافه کردند. یکی از دو شریک، چهار سال پیش، یک دوره کارآموزی سه ماهه را در شرکت پیک دوچرخه ای در اتریش گذراند.

ریمویداس بوتکوس، یکی از شرکای “ولوبلیک” می گوید: “یاد گرفتم چگونه مشتریی پیدا کنم که می تواند از این نوع خدمات استفاده کند مانند پزشک، دندان پزشک، چاپخانه کوچک… همه فوت و فن های مدیریت این نوع خدمات را یاد گرفتم و این به من امکان داد بیشتر از فرهنگ دوچرخه در اروپای غربی اطلاع پیدا کنم.”

پس از این کارآموزی در اتریش، حجم معاملات شرکت سالانه ده درصد افزایش یافت. آنها در نظر دارند در هفته های آینده پیک های بیشتری استخدام کنند.

ریمویداس بوتکوس، یکی از شرکای “ولوبلیک” می گوید: “مزیت اصلی برای مشتریان ما این است که ما بسیار سریع جابجا می شویم و وسیله حمل و نقل، تمیز و بی صداست.”

تاکنون بیش از ۳۲۰۰ اروپایی در برنامه تبادل “اراسموس” برای کارآفرینان جدید شرکت کرده اند. با هماهنگ کننده این برنامه در لیتوانی ملاقات می کنیم.”

این برنامه در ۳۷ کشور اروپایی اجرا می شود. تبادل یک تا شش ماه طول می کشد و تامین مالی یک بخش از مخارج را کمیسیون اروپایی برعهده گرفته است. این یک فرصت برای کارآفرین جدید است تا ایده خود را در دنیای واقعی آزمایش کند و شبکه حرفه ای خود را گسترش دهد.

ردا نوسدایته، مدیر “سارتاس” می گوید: “این برنامه فقط برای جوانان نیست. فقط باید کارآفرینی جدید، با یک ایده عالی و نگرش تجاری جدید باشید. یا اینکه شرکت خود را سه سال پیش بنیان گذاشته باشید.”

کارآفرینانی نیز که میزبان همکاران جدید خود هستند از این تجربه راضی اند و حاضر به تجدید آن هستند.

ردا نوسدایته، مدیر “سارتاس” می گوید: “آنها یک فکر تر و تازه وارد کارشان می کنند. بنابراین آنها از سازمانشان و از ایده های جدیدشان حمایت می کنند و چیزهای جدید ابداع می کنند…. آنها بمانند یک تیم کار می کنند.”

ریمویداس بوتکوس، یکی از شرکای “ولوبلیک” می گوید: “برای من رمز موفقیت، اندیشیدن به طور جهانی و عمل به طور محلی است. دمیدن انرژی برای راه اندازی فعالیت و استفاده از تجربه های همکاران من در اتریش است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟