Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تقویت کارآفرینی برای مقابله با پیامدهای پیری جمعیت

تقویت کارآفرینی برای مقابله با پیامدهای پیری جمعیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در استان “اووِرن” فرانسه، برای مقابله با پیامدهای پیری جمعیت و جذب جوانان به این منطقه، توجه مهمی به حمایت از کارآفرینی شده است و نتایج بدست آمده بسیار دلگرم کننده است: صدها شغل ایجاد شده و کارآفرینان جوان با کمال میل به این منطقه فرانسه می آیند.

داوید و اِریک ۲۴ و ۲۵ ساله هستند. هر دو در زمینه آهنگری آموزش دیده اند و کسب و کار خود را در زمینه ساخت مبلمان آهنی، فولادی، مسی و غیره که با سنگ و چرم تزئین شده، راه اندازی کرده اند. سال گذشته آنها صد هزار یورو فروش داشتند و امسال امیدوارند این رقم را دو برابر کرده و حتی یک نفر را برای بازاریابی استخدام کنند. کیفیت کار این دو شریک به حدی است که درهای بزرگترین گالری های هنری بروی آنها باز است. با این حال داوید و اِریک بخوبی آگاهند که باید نسبت به واقعیت های بازار توجه بیشتری نشان داد.

اریک سِگینوت می گوید: “خانواده، دوستان و دیگران به ما می گویند:” واقعا کارهای شما خیلی زیباست، اما متاسفانه بودجه خرید نداریم… “

داوید رومِرو ادامه می دهد: “ما خود را کاملا با بودجه مشتریان وفق می دهیم: کم یا زیاد، حتما محصولی ارائه می دهیم که با بودجه و درخواست مشتری هماهنگ باشد.”

داوید و اریک کار خود را از دو سال پیش آغاز کردند. آنها یک جایزه در سطح استان کسب کردند و از شش ماه گذشته از حمایت های استان “اووِرن” برای کارآفرینان بهره مند هستند. برای جذب کارآفرینان جوان، این حمایت ها از نظر مکان کاری آنها را تحت پوشش قرار می دهد. در ضمن کمیسیون اروپا هم در سال ۲۰۱۰ به ابتکار استان “اووِرن” جایزه ای اهدا کرد.

داوید اضافه می کند : “به کمک این طرح، اجاره محل کار ما به مدت چهار ماه پرداخت شد و هر نفر یک حقوق هزار یورویی هم داشتیم.” اریک هم از اهمین این حمایت مالی می گوید: “این پول به ما کمک کرد و آسایش خاطری بود تا بتوانیم مشتری پیدا کنیم و در نمایشگاه ها شرکت کنیم…”

به لطف این طرح، در سال های اخیر پانصد شرکت در اینجا تاسیس شده و سن متوسط کارآفرینان از ۴۳ به ۳۹ سال کاهش یافته است.

هانری تالامی “آقای کارآفرینی” در این استان است و به ما می گوید: “با یک سرمایه حدود سه میلیون یورو در سال و به مدت پنج سال، باعث ایجاد یک گردش مالی ۴۷ میلیون یورویی شدیم. یعنی گردش مالی شرکت هایی که به کمک این طرح در استان “اووِرن” تاسیس شدند و حدود هزار شغل ایجاد شد. بنابراین برای استان ما این نتیجه فوق العاده ایست.

به گفته اریک و داوید، کلید موفقیت اینست که کارآفرین تنها نماند و شبکه خود را گسترش دهد، جسور و خلاق باشد و هرگز دلسرد نشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساکن جزیره‌ای در ایتالیا بشوید ۱۵ هزار یورو هم پاداش بگیرید؛ شرایط چیست؟

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند