Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

صنعت جهانگردی در ونزوئلا رونق می گیرد

صنعت جهانگردی در ونزوئلا رونق می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاید با تصور ما از یک منطقه گرمسیری جور در نیاید، اما منطقه کوهستانی مریدا در ونزوئلا دارای چشم اندازی گرمسیری است.

پیکو بولیوار، بلندترین قله کوهستانی در ونزوئلاست که تقریبا پنج هزار متر ارتفاع دارد و برای رفتن به آنجا باید سوار نوعی از تراموای برقی شد که طولانی ترین و بلند ترین تراموا در جهانست. قله پیکو اسپژو نیز با ارتفاع چهار هزار و هشتصد متر، یعنی تنها ده متر پایین تر از مون بلان، بلندترین قله اروپای مرکزی، در این منطقه قرار دارد.

در این ارتفاع و این هوا، چهارصد و پنجاه کارگر، بیست و چهار ساعته و در شیفت های مختلف کار می کنند.

تنها راه حمل مواد به قله، تراموای برقی با ظرفیت دو هزار تن در هر نوبت است. دولت ونزوئلا دویست و چهل و شش میلیون یورو روی این طرح سرمایه گذاری کرده است.

جیمز باتیستا، هماهنگ کننده توسعه صنایع جهانگردی:
“ساخت این تراموا، ورای سرمایه اقتصادی و شاهکار فنی آن، هدفش ایجاد خود آگاهی و انگیزه در دیدار کنندگان برای شناخت و لذت از طبیعت و فعالیت در این قله مرتفع و نیز لذت از امکانات بی نظیر و منحصر به فردی است که ونزوئلا ارائه می کند.”

منطقه مریدا یکی از محبوب ترین مناطق برای مردم ونزوئلا است که خسته از حرارت گرمسیری، در این ارتفاع و در این هوا کلاه و دستکش بپوشند. تراموای برقی که در پایان سال 2013 گشایش خواهد یافت، برای جهانگردان سراسر جهان نیز دارای جاذبه است.

دولت سوسیالیست ونزوئلا اخیرا در همین جهت، قانون جهانگردی جدیدی را تصویب کرده است. هدف این قانون پایدار کردن جهانگردی در منطقه مریدا و لذت بردن از طبیعت است. روستائیان را نیز تشویق به دایر کردن کسب و کارهای کوچک می کند. فقط مسئله حمل و نقل را باید حل کرد.

دیمیتری دوارته، رئیس گروه و عضو اتاق جهانگردی مریدا: “مریدا روزانه میزبان سه تا چهار پرواز توریستی است و ما با مشکل ظرفیت پائین ورود و خروج به منطقه روبروئیم و این انتقادی اساسی به مسئولان در جهت ضرورت توسعه پرواز به مریدا است.” برخی می گویند مشکلات حمل و نقل باعث شده تا منطقه مریدا بکر بماند. دولت در تلاش سازمان دادن پروازهای بیشتر است که با توجه به محصور بودن منطقه در بین کوه ها، کار دشواری است. از اینجا تا کاراکاس، با اتومبیل دوازده ساعت راه است.

کاراکاس، پایتخت ونزوئلا امسال میزبان نمایشگاه بین المللی جهانگردی بود که پانزده کشور به آن دعوت شده بودند و چهل هزار نفر از آن دیدار کردند. این فرصتی برای دولت بود تا نشان دهد که در تلاش برای تبدیل ونزوئلا به یک جاذبه جهانی جهانگردی است.

کارلوس وخلر، سازمان آمریکایی جهانگردی:
“فکر می کنم نفت بزرگترین دشمن جهانگردی در ونزوئلاست، زیرا منبع عظیم تولید ناخالص داخلی است و موجب فراموش کردن منابع اقتصادی جایگزین است. اما اکنون وضع بهتر شده و صنعت جهانگردی مورد توجه بیشتری است.”

وزیر جهانگردی ونزوئلا می گوید دولت سرانجام به آنچه “نفت سبز” می نامد روی آورده و قانون جدید، پرداخت اعتبار به کارآفرینان را تسهیل کرده است.

آلخاندرو فلمینگ، وزیر جهانگردی ونزوئلا:
“در پرتو این قانون نرخ بهره وام در صنعت جهانگردی به 10.5 درصد کاهش یافته و در مناطق توریستی می تواند تا 7.5 درصد نیز برسد. ظرف دوازده سال تعداد آژانس های جهانگردی از سه هزار به دوازده هزار رسیده یعنی سیصد درصد افزایش یافته است.”

تلاش زیادی برای تقویت جهانگردی در خود پایتخت می شود و از آنجا که متاسفانه کاراکاس به عنوان یکی از خشن ترین شهرهای جهان مشهور است، مسئولان یک گارد ویژه را برای کنترل مرکز شهر مستقر کرده اند و خدمات راهنمایی جهانگردی نیز درحال شکل گیری است.

گالری عکس از مریدا

لینک های مفید:

شرکت تراموای برقی در ونزوئلا

www.ventel.gob.ve

دفتر جهانگردی ونزوئلا:

www.venezuelaturismo.gob.ve

مرکز دولتی جهانگردی ونتور:
www.venetur.gob.ve

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن