Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هزینه اعتصاب کارکنان پرواز برای شرکت لوفت هانزا

هزینه اعتصاب کارکنان پرواز برای شرکت لوفت هانزا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتصاب کارکنان پرواز شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، روز سه شنبه این شرکت را زمین گیر کرد.

ارزش سهام این دومین شرکت هواپیمایی بزرگ اروپا، در ساعات پایانی فعالیت بازارها 1.33 درصد کاهش یافت و گفته می شود لغو پروازها برای این شرکت حدود ده میلیون یورو در روز هزینه خواهد داشت.

اعتصاب برای افزایش دستمزد، در زمان بدی از نظر موقعیت آلمان اتفاق می افتد، زیرا این کشور برای پس اندازی یک و نیم میلیارد یورویی تا سال 2014 قول داده است.

سال گذشته هزینه های پرسنلی لوفت هانزا یک چهارم درآمد شرکت را دربر می گرفت و این دوبرابر هزینه ای است که خطوط هوایی متعلق به کشورهای خلیج فارس و شرکت های دارای خدمات پروازی ارزان برای کارکنان خود می پردازند.

در ماه آوریل لوفت هانزا اعلام کرد که 3500 شغل اداری خود را حذف خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر 55 هزار نفر خدمه پرواز دارد. اما وقتی با شرکت های دیگری مانند رایان ایر مقایسه کنیم که از 30 درصد مسافر کمتر و درعوض از یک هفتم کارکنان لوفت هانزا برخوردار است، فشار بر لوفت هانزا بازهم افزایش می یابد.

از آنجا که بهای سوخت دوباره در حال افزایش است و بحران جهانی اقتصاد نیز به کاهش تقاضا در بازار می انجامد، سرمایه گذاران همچنان با نگرانی به وضعیت لوفت هانزا می نگرند. ارزش سهام این شرکت در روز سه شنبه تنها از 5.32 درصد رشد امسال خود برخوردار بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"