Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رونق تجارت الکترونیکی در روستاهای سوئد

رونق تجارت الکترونیکی در روستاهای سوئد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به برنامۀ این هفتۀ “دنیای تجارت” و به “اوپسالا” در سوئد خوش آمدید. سوئد یکی از فعالترین کشورهای اروپایی در عرصۀ تجارت و نوآوری است و حتی در سطح جهان بعد از سوئیس و سنگاپور در رتبۀ سوم قرار دارد. برای مثال توسعه و فعالیت شرکت های تجاری به ویژه در زمینۀ اینترنت.

“ماریکا بوند” رویای خود را به حقیقت تبدیل کرده است. او که در گذشته مهماندار هواپیما بود، از سه سال پیش به کمک همسرش، توماس، یک وب سایت و شرکت اینترنتی برای فروش کالاهای مربوط به جشن تاسیس کرده است (PATRYTJAM.SE). امسال، گردش مالی شرکتِ ماریکا به پانصد هزار یورو، یعنی نسبت به سال گذشته بیست درصد افزایش خواهد یافت. او در نظر دارد به زودی اولین کارمند خود را استخدام کند. اما مهمترین امر برای ماریکا کیفیت زندگی در حومۀ شهر، دور از مشکلات شهرهای بزرگ است: “از زندگی در خارج از شهر لذت می برم و تجارت الکترونیکی به من این امکان را می دهد که در خارج از شهر، یعنی جایی که دوست دارم، کار کنم.”

شرکت ماریکا با حمایت طرحی به نام “e-factory” یا کارگاه اینترنتی راه اندازی شد. طرحی که بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ میلادی از سوی شهرداری اوپسالا دایر شد و جایزۀ کارآفرینی اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داد و به حدود دویست شرکت اینترنتی مانند شرکت ماریکا، کمک کرد تا فعالیت خود را آغاز کنند. نیمی از آنها هنوز به کار خود ادامه می دهند. برای مثال، e-factory وب سایت شرکت ماریکا را طراحی کرد.

ماریکا اضافه می کند: “به کمک آنها، ما اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردیم. آنها به موفقیت این پروژه اعتقاد داشتند و همچنین برای سرمایه گذاری اولیه، به ما کمک کردند. آنها ما را با افراد کار کشته ای آشنا کردند که در زمینۀ تجارت اینترنتی واقعاً توانا بودند. چون ما هیچگونه تجربه ای در اینباره نداشتیم.”

ماریکا، هنوز با مدیر سابق طرح e-factory همکاری می کند. “لئو” یک کارآفرین یونانی است که از هشت سال پیش در سوئد زندگی می کند. او با شور و شوق بسیار در زمینۀ کارآفرینی در مناطق روستایی، فعالیت می کند و در اینباره می گوید: “یک راه دیگر برای حمایت از کسب و کارها، حمایت مالی آنها از طریق سرمایه گذاری های مردم است. به این نحو که مردم با سرمایه گذاری مقدار کمی پول، از شرکت های محلی حمایت می کنند.”

ماریکا: “برای من، کلید موفقیت، ایمان داشتن به ایدۀ مان… هرگز تسلیم نشدن… و پیدا کردن یک شریک خوب بود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟