Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

از تحقیقات علمی به جهان تجارت با کمک یک شبکۀ اروپایی

از تحقیقات علمی به جهان تجارت با کمک یک شبکۀ اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شرکت کوچک اروپایی که در زمینۀ تحقیقاتی تخصص ویژه ای دارد، چگونه می تواند کمک های مالی را به خود جذب کند؟

قبل از همه باید به طور واضح قادر به شناسایی نیازهای خود باشد، سپس باید توان بالقوه خود را ثابت کرده و شرکای مناسب را پیدا کند. به این مقصود، یک شبکۀ اروپایی وجود دارد که برای همکاری در تمام این مراحل بسیار موثر است.

شرکت آلمانی “نوروپروف” (NEUROPROOF)، با تجزیه و تحلیل فعالیت الکتریکی مغز، به کمک تراشه های الکترونیکی متصل بر روی سلول های عصبی موش، برای آزمایشگاه ها و به ویژه شرکت های داروسازی کار می کند که برای مثال در مورد بیماری های سیستم عصبی تحقیق می کنند.

در سال ۲۰۰۷ میلادی، این شرکت تنها با چهار کارمند، فعالیت خود را آغاز کرد و به سرعت توسعه یافت و اکنون با ۱۷ نفر، گردش مالی خود را هر ساله دو برابر می کند. البته این موفقیت بدون کمک بلاعوض شبکۀ کارشناسان اروپایی امکان پذیر نبود.

الکساندرا وُس، مدیر پژوهش های علمی در شرکت “نوروپروف” با ابراز خوشحالی می گوید: “با کمک این شبکۀ اروپایی، شرکایی در زمینه های مختلف پیدا کردیم.
به این ترتیب، مدل های خاصی را با استفاده از روش منحصر به فرد خود، طراحی کردیم. یکی از پروژه ها مربوط به درد بود و ما یک مدل مربوط به درد ایجاد کردیم. پروژۀ دیگری به سلولهای بنیادی ربط داشت و مدل دیگری در مورد سلولهای بنیادی آماده کردیم. آنچه واقعاً به ما کمک کرد، یافتن شرکای مناسب در این زمینه ها بود.”

به کمک این مشارکت ها، شرکت “نوروپروف” توانست در برنامه ‌های پژوهشی شرکت کند و موفق به کسب مبلغی نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو کمک اروپایی شد و به این ترتیب توانست فن آوری منحصر به فرد خود را توسعه دهد.

الکساندرا وُس ادامه می دهد: “بدون این کمک ها، به هیچ وجه نمی توانستیم این فن آوری های جدید و تخصصی را ایجاد کرده و در روش خود بگنجانیم. مانند سلول های بنیادی انسانی، مانند مدل های تراریخته و مسائلی مانند آن. چرا که بسیار وقت گیر هستند و احتیاج به کار و پول زیادی دارند و ما واقعاً به شرکای بین المللی نیاز داریم.”

امروز، الکساندرا همکاری خود با “فرانک گراآژ” را همچنان ادامه می دهد. فرانک یکی از سه هزار کارشناس شبکۀ اروپایی است و حال که فن آوری ویژۀ این شرکت آمادۀ بهره برداریست، الکساندرا، سه نفر دیگر را برای توسعۀ مالی شرکت استخدام کرده است.

فرانک گراآژ اطمینان می دهد که این همکاری ها ادامه خواهند داشت: “حال که این فن آوری پیشرفت خوبی داشته است، آنها دقیقاً می دانند در چه زمینه ای باید نیروی خود را متمرکز کنند، و در کدام بازار بیشتر جلو بروند. ما هم امروز باید ببینیم در چه جهاتی بیشتر می توانیم به آنها کمک کنیم. در حال حاضر به ویژه به دنبال شرکای خوبی برای فروش هستیم و کمتر به شرکای پژوهشی نیاز داریم.”

الکساندرا وُس کلید موفقیت را “پیدا کردن شرکای بین المللی برای توسعۀ شرکت و توسعۀ علمی و مهمتر از همه راضی نگه داشتن کارمندان” می داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟