Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سرمایه گذاری در انرژی سبز برای افزایش سود

سرمایه گذاری در انرژی سبز برای افزایش سود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به برنامۀ دنیای تجارت خوش آمدید. این هفته به شهر وین آمده ایم. سرمایه گذاری در بخش منابع تجدیدپذیر انرژی و صرفه جویی در انرژی بسیار خوب است اما به چه قیمتی و با چه نتیجه ای؟ در این برنامۀ از یک ابزار بسیار جالب اروپایی صحبت است که به هتل ها کمک می کند تا مصرف انرژی خود را کاهش دهند و به این ترتیب سود بیشتری به دست آورند. هتل ها مسئول انتشار بیست درصد از گاز مونوکسید کربن کل صنعت توریسم هستند.

در جهان این اولین هتلی است که به تعادل انرژی دست یافته است. به عبارتی دیگر، در این هتل، به همان مقداری که انرژی مصرف می شود، انرژی تولید می شود.
برای دستیابی به این هدف، هفتصد هزار یورو در سیستم های مختلف سرمایه گذاری شده است. چراق های کم مصرف، استفاده از انرژی خورشید و پانل های فتوولتائیک، پمپ آب، استفاده از آبِ باران و غیره از جمله کارهایی است که صورت گرفته است.

“میکائلا رِیتِرِر“، مالک هتل “اِستادهال” است و تعهد زیادی به مسائل محیط زیست دارد. او در عین حال به کسب و کار خود فکر می کند و از این سرمایه گذاری بسیار راضی است.

میکائلا رِیتِرِر: “معمولا در یک هتل سه ستاره در اتریش، مصرف انرژی حدود 6 تا 7 درصد از هزینه های هتل را تشکیل می دهد اما در این هتل ما فقط دو درصد هزینه داریم. بنابراین صرفه جویی خوبی انجام می دهیم و به این ترتیب توانستیم تعداد کارکنان هتل را دو برابر کنیم. قبلا هجده نفر بودیم، در حالی که حالا 36 نفر هستیم… به جز این ما اکنون شغل های جدیدی داریم که قبلاً نداشتیم. برای مثال، مدیر کیفیت، مسئول ارتباطات و رسانه های اجتماعی و غیره… چرا که در مورد این مسئله، صحبت های بسیاری برای گفتن هست.”

سازمان جهانی گردشگری، حال از این هتل اتریشی به عنوان مرجعی برای توسعۀ ابزار اینترنتی هوشمندی در زمینۀ انرژی استفاده می کند.
این ابزار رایگان تا کنون به بیش از چهار صد هتل های اروپایی کمک کرده است تا گزارش جامعی در مورد انرژی به دست بیاورند. از آن مهمتر اینکه، توصیه هایی نیز برای “سرمایه گذاری سبز” به آنها داده می شود و میزان پس اندازی که آنها از این طریق خواهند داشت دقیقا ارزیابی خواهد شد.

مارینا دیوتالِوی، رئیس ارتباطات و ابعاد اجتماعی در سازمان گردشگری جهانی اضافه می کند: “برخی از مناطق در اروپا، حتی فراتر رفته اند. برای مثال اتاق بازرگانی “اوت ساووآ” در فرانسه با بانک های آن منطقه توافق کرده است تا به هتل ها وام های ویژه ای برای بهبود مسائل انرژی اعطا کنند. قبل از پرداخت وام، ابزار یاد شده برای برآورد انرژی هتل ها استفاده خواهد شد و به این ترتیب هتل ارزیابی می شود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه می‌توان با دی‌اکسیدکربن به جنگ گرمایش زمین رفت؟

از اجساد انسان‌ها تا عروس دریایی؛ ۱۰ منبع غیرمعمول تولید انرژی پاک

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان