Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سرمایه گذاری ریسک پذیر برای توسعۀ شرکت های نوآور

سرمایه گذاری ریسک پذیر برای توسعۀ شرکت های نوآور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامۀ جهان تجارت به کپنهاگ آمده ایم و نگاهی داریم به سرمایه گذاری ریسک پذیر.

بسیاری از شرکت ها با استفاده از این طریق، فعالیت خود را توسعه می دهند و گاهی نیز مراحل بحرانی را پشت سر می گذارند. برای مثال از این شرکت در دانمارک بازدید می کنیم که روش های تامین مالی سنتی را کنار گذاشته و با کمک سرمایه گذاری ریسک پذیر و همینطور منابع مالی اروپایی به یکی از شرکت های پیشرو در زمینه کاری خود تبدیل شده است.

ساخت و تحقیق در زمینۀ مکمل های تغذیه ای و همینطور عرضۀ محصولات به بازار به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد.

این شرکت در حومۀ کپنهاگ فعالیت خود را در سال 2002 آغاز کرد. اولین سرمایه گذاری ریسک پذیر در سال 2006 و به مرز شش میلیون یورو در این شرکت انجام شد و کمک کرد تا سه سال بعد اولین محصول شرکت به بازار عرضه شود.

سرمایه گذاری ریسک پذیر به شرکت های کوچک یا متوسط که اغلب در زمینۀ خود نوآوری عرضه می کنند، اجازه می دهد تا مراحل اولیه توسعۀ محصولات خود را به خوبی پشت سر بگذارند. به این ترتیب این شرکت دانمارکی طی ده سال اخیر، 23 میلیون یورو سرمایه جذب کرده است که باعث توسعۀ چشم گیر آن و دستیابی به بازار بین المللی شد. برای مثال سی شرکت از مهم ترین شرکتهای مکمل غذایی در ایالات متحده امریکا، در حال ارزیابی اولین محصول آن هستند.

“یارنه اِلهولم“، مدیر شرکت “فلوکسوم” اظهار دارد:
“هنگامی که شما یک ایدۀ خوب دارید، برای پیاده کردن تمام مراحل به سرمایه احتیاج دارید. بدون سرمایه، این شرکت قار نبود فعالیت اش را ادامه دهد و اولین محصول خود را به بازار عرضه کند و محصولات متعدد دیگری در دست ساخت داشته باشد. اکنون بیست و چهار نفر در آن کار می کنند و محصولاتش به فروش می رسند.”

اتحادیه اروپا از طریق صندوق سرمایه گذاری اروپا، بودجه ای به شرکت های خصوصی سرمایه گذاری اختصاص می دهد. سپس این شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های کوچک و بزرگی را که به سرمایه احتیاج دارند، انتخاب می کنند اما بنیانگذاران شرکت های متقاضی باید موافق باشند که مقداری از کنترل شرکت خود را به سرمایه گذاران واگذار کنند.

“یارنه اِلهولم“، اضافه می کند:
“اگر می خواهید واقعا برنامه هایتان را پیش ببرید، باید قبول کنید تا حدی کنترل شرکت را واگذار کنید. این اتفاق برای شرکت “فلوکسوم” (Fluxome) هم افتاد. امروز یکی از بنیانگذاران در هیئت مدیره به عنوان مشاور علمی کار می کند در حالی که دو تن دیگر از بناینگذاران در شرکت های دیگری مشغول به کار هستند.”

بنابراین اغلب، تحولاتی در شرکت رخ می دهد، اما مهم موفقیت شرکت است.
“آنجلا سِتسیس” مدیر عامل جدید شرکت “فلوکسوم” است و ماموریت اصلی او پیدا کردن چهارده میلیون یورو سرمایۀ جدید است.

رمز موفقیت:

“آنجلا سِتسیس“، مدیر عامل جدید شرکت “فلوکسوم” خوشبین است و دربارۀ رمز موفقیت می گوید:
“کلید موفقیت یک شرکت که به سرمایه گذاری ریسک پذیر نیاز دارد، یک ایدۀ خوب و توانایی عرضۀ موفق آن به بازار است و برای این به افراد با استعداد احتیاج است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟