گروگانگیری در کلوب شبانه‌ای در هلند؛ گروگان‌ها آزاد شدند اما وضعیت فوق‌العاده همچنان ادامه دارد

گروگان‌گیری در هلند
گروگان‌گیری در هلند Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس هلند روز شنبه اعلام کرد که سه نفری که ساعت‌ها در یک کلوب شبانه در شهر اِده در مرکز هلند گروگان گرفته شده بودند، آزاد شدند، اما مقامات افزودند که «این وضعیت فوق‌العاده هنوز تمام نشده است.»

آگهی

این در حالی است که روزنامه تلگراف چاپ هلند به نقل از چند منبع ناشناس گزارش داده فردی با سلاح و مواد منفجره، افرادی را در کلوب شبانه گروگان گرفته است.

پلیسِ استان جلدرلند آزادی گروگان‌ها را در پیامی در ایکس (که قبلا توییتر نام داشت) اعلام کرد. آنها جزئیاتی در مورد این که آیا گروگان‌های بیشتری در کلوب باقی مانده‌اند، ارائه نکردند. پلیس‌ و تیم‌های ویژه که برخی از آنها ماسک به چهره داشتند، در بیرون این کلوب مستقر شده بودند.

طی این عملیات، یک گروه سه نفره آزاد شدند و شبکه‌ ملی هلند، تصاویر آن‌ها را در حال خروج از ساختمان با دست‌های بالا نشان داده است. چهارمین گروگان اندکی پس از آن آزاد شد و سپس گروگانگیر مظنون دستگیر شد.

شبکه‌ ملی هلند تصاویر مردی را در حالی که روی زمین زانو زده و دستانش از پشت بسته شده است، نشان می‌دهد که مأموران او را با دستبند مهار کرده‌ و به داخل ماشین پلیس منتقل می‌کنند.

پلیس در پیامی در ایکس اعلام کرد که «در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از انگیزه تروریستی وجود ندارد.»

رنه فرهولست، شهردار اِده در بیانیه‌ای گفت که با وجود آزادی گروگان‌ها، وضعیت گروگانگیری در شهر ادامه دارد.

ورهولست گفت: «برای همه این افراد وضعیتی وحشتناک است. نگرانی و افکار من معطوف به آنها و عزیزانشان است. امیدوارم این وضعیت به سرعت و با خیال راحت حل شود.»

گروگان‌گیری در کجا اتفاق افتاد؟

اوایل روز شنبه، مأموران یک میدان در مرکز اِده را محاصره و حدود ۱۵۰ خانه‌ در نزدیکی آن را تخلیه کردند.

تصاویر ارسالی از اِده، شهر کوچکی که ۸۵ کیلومتر در جنوب شرقی آمستردام قرار دارد، نشان می‌دهد که پلیس و آتش‌نشان‌ها در خیابان‌ها مستقر بودند.

به گفته‌ تصویربردار خبری آسوشیتدپرس در محل، گروگان‌ها در کافه پتیکوت، یک بار و کلوب شبانه‌ محبوب در اِده نگهداری می‌شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شهرداری اعلام کرد که تا زمان ادامه‌ وضعیت، تمام مغازه‌های مرکز اِده تعطیل خواهند بود. قطارهای ورودی و خروجی از ایستگاه شهر هم متوقف شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت روسیه در دادگاه حقوق بشر اروپا در ارتباط با گروگان گیری مرگبار بسلان

گروگان گیری دو ایتالیایی و یک کانادایی در لیبی

تجمع بنگلادشی ها برای گرامیداشت قربانیان گروگان گیری در شهر داکا