Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پایان تعطیلی چندین ساعته فرودگاه هامبورگ؛ گروگان‌گیر تسلیم پلیس آلمان شد

عملیات نیروهای ویژه پلیس آلمان در فرودگاه هامبورگ
عملیات نیروهای ویژه پلیس آلمان در فرودگاه هامبورگ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس آلمان بعد از ظهر یکشنبه اعلام کرد که با دستگیری فرد گروگانگیر، حادثه چندین ساعته گروگانگیری در فرودگاه هامبورگ به پایان رسید.

آگهی

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، مردی که از شنبه شب دختر ۴ ساله خود را داخل خودرویی در فرودگاه هامبورگ گروگان گرفته بود، در نهایت بعد از ظهر یکشنبه و بدون هیچ‌گونه مقاومتی خود را تسلیم پلیس کرد و در سلامت کامل همراه با دخترش از خودرو خارج شدند.

پلیس آلمان صبح یکشنبه به مسافران توصیه کرده بود، به دلیل ادامه حادثه گروگان‌گیری در فرودگاه هامبورگ که از شنبه شب آغاز شده بود، از مراجعه به این فرودگاه خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان (DPA)، از شنبه شب که یک مرد مسلح با وسیله نقلیه خود از گیت فرودگاه هامبورگ عبور و دو بار با سلاح گرم خود شلیک هوایی کرد، درهای این فرودگاه به روی مسافران بسته و پروازهای آن نیز لغو شد. پلیس آلمان اعلام کرده که همسر این مرد پیشتر به دلیل اقدام به کودک‌ربایی از پلیس استمداد طلبیده بود. 

مطابق گزارش اولیه پلیس، مرد ۳۵ ساله که دختر ۴ ساله‌ای را در خودرو شخصی خود حبس کرده بود احتمالا در نبرد قانونی برای کسب حضانت فرزندش از همسر سابقش دچار شکست یا بن‌بست قانونی شده و تصمیم به ربایش او گرفته بود.

پلیس آلمان گفت که یک روانشناس ساعت‌ها با این مرد گفتگو کرده و در او هیچ نشانه‌ای از این که قصد حمله به افراد دیگر را دارد،  نیافته ولی با این وجود تمامی مسافران حاضر در فرودگاه هامبورگ شنبه شب تخلیه شدند. 

پلیس آلمان احتمال داده بود که مرد گروگانگیر افزون بر حداقل یک قبضه سلاح گرم، مقداری هم مواد منفجره نامعلوم در اختیار دارد.

پلیس آلمان اولویت اصلی خود را محافظت از کودک عنوان و تایید کرده بود که دختر گروگان‌گرفته شده فعلا در وضعیت جسمی خوبی به سر می‌برد ولی یک پزشک اطفال در فرودگاه حاضر شده بود تا پس از پایان گروگانگیری این دختر بچه را فورا معاینه کند. 

مادر این دختر ۴ ساله هم در فرودگاه حاضر بود ولی مدام در حال گفتگو با یک روانشناس و دریافت مشاوره از او بود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

صبح روز یکشنبه ۱۲۶ پروازِ فرودگاه هامبورگ لغو شد و ۵ هواپیما نیز تغییر مسیر دادند. هزاران مسافر تحت تأثیر این حادثه گروگانگیری قرار گرفته‌ و صدها نفر در هتل‌های نزدیک فرودگاه مستقر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد

تعطیلی ۴ ساعته فرودگاه ژنو همزمان با برگزاری نشستی بین‌المللی؛ هواپیمای خصوصی از باند منحرف شد

سرقت بزرگ از شلوغ ترین فرودگاه کانادا؛ محموله طلا در تورنتو ناپدید شد