Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تهدید هواپیمای ایران‌ایر؛ ترافیک هوایی در فرودگاه هامبورگ برای ساعاتی به حال تعلیق درآمد

هواپیمای شرکت ایران‌ایر که پس از تهدید در فرودگاه هامبورگ تحت بازرسی قرار گرفت
هواپیمای شرکت ایران‌ایر که پس از تهدید در فرودگاه هامبورگ تحت بازرسی قرار گرفت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس آلمان اعلام کرد که ترافیک هوایی در فرودگاه هامبورگ در پی تهدیدی ایمیلی علیه یک هواپیمای شرکت هوایی ایران‌ایر که ظهر روز دوشنبه در این فردوگاه به زمین نشست، برای ساعاتی به حال تعلیق درآمد.

آگهی

 فرودگاه شهر هامبورگ  تنها چند ساعت پیش از ملاقات رهبران دو کشور آلمان و فرانسه به  دلیل تهدید هواپیمای ایرانی پروازهای خود را به حال تعلیق درآورد.

این تعلیق اما دو ساعت پس از نشستن هواپیمای ایرانی در فرودگاه هامبورگ برداشته شد و بنا به آنچه در وب‌سایت این فرودگاه آمده کلیه پروازها از سرگرفته شده است.

سخنگوی پلیس فرودگاه هامبورگ به خبرگزاری فرانسه گفت: پلیس فدرال صبح امروز از طریق ایمیل تهدیدی مبنی بر حمله به هواپیمای ایرانی دریافت کرده است.

به گفته همین منبع، این هواپیما ظهر روز دوشنبه در فرودگاه هامبورگ فرود آمد و تحت جستجو و بازرسی‌های امنیتی قرار گرفت.

این هواپیما که ۱۹۸ سرنشین و ۱۶ خدمه دارد حوالی ساعت ۱۲ و بیست دقیقه روز دوشنبه در فردوگاه هامبورگ به زمین نشست و اکنون در «موقعیتی امن» در فرودگاه تحت نظارت امنیتی قرار دارد.

پلیس فرودگاه آلمان پیش‌تر اعلام کرده بود که تهدید دریافتی طریق ایمیل با موضوع حمله به هواپیمای ایرانی را بسیار جدی تلقی می‌کند و به همین منظور کلیه پروازها در این فرودگاه ساعاتی قبل از دیدار اولاف شولتس، صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به حالت تعلیق درآمد.

هنوز جزئیات بیشتری در خصوص ماهیت تهدید، عاملان و انگیزه‌های احتمالی آن از سوی پلیس آلمان در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

انتظار می رود هواپیمای حامل رئیس جمهوری فرانسه بعدازظهر امروز از پاریس در هامبورگ به زمین بنشیند. هواپیمای حامل آقای ماکرون قرار است در فرودگاه دیگری غیر از فرودگاه اصلی شهر هامبورگ فرود آید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این هواپیما در نزدیکی سایت بزرگ شرکت هواپیماسازی ایرباس واقع شده که امانوئل ماکرون در این سفر قرار است از آن بازدید کند.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرواز ۳ ساعته مسافران هواپیمایی که پر از انواع جانور از جمله موش، سمور آبی و مار بود

چرا ۲۰ هواپیما در امتداد آسمان ایران از مسیر خود منحرف شدند؟

ماجرای پیاده کردن دو مسافر ایران ایر پیش از پرواز چه بود؟