حمله به نوه دیکتاتور سابق ایتالیا؛ السساندرا موسولینی: پیام‌های همبستگی زیادی دریافت کردم

عکس آرشیوی از الساندرا موسولینی، نوه دیکتاتور سابق ایتالیا
عکس آرشیوی از الساندرا موسولینی، نوه دیکتاتور سابق ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوه رهبر فاشیست سابق ایتالیا مدعی است که دوشنبه شب با «توهین‌های رکیکی» از سوی یک فرد مهاجم در استراسبورگ فرانسه روبرو شده و توسط این فرد مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

آگهی

نوه بنیتو موسولینی، دیکتاتور سابق ایتالیا که به نمایندگی از احزاب کشورش عضو پارلمان اروپا است مدعی شد توسط یکی از هموطنانش در شهر استراسبورگ فرانسه مورد حمله قرار گرفته است.

الساندرا موسولینی به رسانه‌های فرانسوی گفته است که از این حمله «بهت‌زده» است اما قصد شکایت از فرد مهاجم را ندارد.

این حمله طبق ادعای الساندرا موسولینی اوایل هفته جاری صورت گرفته و نوه رهبر فاشیست سابق ایتالیا می‌گوید که فرد مظنون او را به خوبی شناسایی کرده بود.

وی با انتشار ویدیویی در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس خود گفت: « من اینجا در استراسبورگ هستم و توسط فردی که ایتالیایی صحبت می‌کرد مورد حمله قرار گرفتم.»

الساندرا موسولینی عضو حزب راست‌گرای فورزا ایتالیا (ایتالیا به‌پیش!) است که در دولت ائتلافی کنونی حاکم بر این کشور به رهبری جورجا ملونی مشارکت دارد.

خانم موسولینی به رسانه‌های فرانسوی گفته است که دوشنبه شب با «توهین‌های رکیک» از سوی فرد مهاجم روبرو شده و با چیزی شبیه عصا از ناحیه شانه و کمر مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

او در یک پیام صوتی توضیح می‌دهد که قصد شکایت ندارد و می‌خواهد از این ماجرا چشم پوشی کند؛ وی در عین حال «همه اشکال خشونت» را محکوم می‌کند و معتقد است که این گونه رویکردهای خشونت‌آمیز «راه به جایی نمی‌برد.»

الساندرا موسولینی می‌افزاید: «این ماجرا باید فراموش شود، اما در هر شری معمولا خیری نهفته است؛ همانگونه که من اینجا در پارلمان اروپا پیام‌های همبستگی زیادی دریافت کردم.»

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

به گزارش فرانس‌پرس، روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا که در یک گروه پارلمانی با نوه موسولینی قرار دارد نیز از جمله نمایندگانی است که با او ابراز همبستگی کرده است.

آنتونیو تاجانی، معاون نخست وزیر ایتالیا که الساندرا موسولینی از زمان ورود وی به دولت در سال ۲۰۲۲، عضو پارلمان اروپا بوده است نیز این حمله را محکوم کرده و آنرا «یک تجاوز شرورانه» خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه اعتراضات گسترده علیه گروه‌های راست افراطی در آلمان؛ «نازی‌ها بیرون»

رهبر لیبرال‌های پارلمان اروپا: موفقیت راست افراطی در انتخابات ژوئن اتحادیه را غیرقابل مدیریت می‌کند

انتخابات اتحادیه اروپا می‌تواند نقطه عطفی برای راست افراطی باشد