Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوه موسولینی با رایی قاطع در انتخابات شورای شهر رم پیروز شد

انتخابات شورای شهر در ایتالیا
انتخابات شورای شهر در ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوه دیکتاتور فاشیست ایتالیا در زمان جنگ جهانی دوم توانست بار دیگر در انتخابات شورای شهر رم پیروز شود و با رایی قاطع در جایگاه خود باقی بماند.

آگهی

نوه بنیتو موسولینی، رهبر فاشیست ایتالیا، برای دومین بار در انتخابات شورای شهر رم با رایی قاطع پیروز شد و در سمت خود باقی ماند.

راشل موسولینی که می‌گوید پیروزی او حاصل کوشش و تلاش سخت او بوده و ربطی به سابقه خانوادگی‌اش ندارد از حزب دست راست افراطی «برادران ایتالیا» در این انتخابات شرکت کرد. خانم موسولینی در این انتخابات توانست با قاطعیت در جایگاه نخست قرار گیرد و بیش از تمام نامزدهای دیگر رای بیاورد.

موسولینی در گفتگو با روزنامه لاریپوبلیکا ایتالیا در خصوص نتایج انتخابات گفت: «در گذشته من تنها به دلیل نام خانوادگی‌ام مصاحبه می‌کردم. اما در دوره قبل خبرنگاران درباره ابتکاراتی که در شورای شهر انجام داده بودم، از من می‌پرسیدند.»

خانم موسولینی دختر موسیقیدان جاز، رومانو موسولینی، پسر دیکتاتور فاشیست ایتالیا در سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۴۳ است. راشل در ادامه گفتگوی خود با این روزنامه ایتالیایی می‌گوید: «من از کودکی، زندگی با نام خانوادگی خود را آموختم. در مدرسه اطرافیان و همکلاسی‌های من، به نام فامیلی من توجه می‌کردند. اما به مرور راشل ظاهر شد و توانست بر نام خانوادگی موسولینی غلبه کند.»

راشل ۳۷ ساله که هم‌نام مادر بزرگش و همسر بینتو موسولینی است، می‌گوید مخالف تجلیل از فاشیسم است اما اظهار نظر بیشتری در خصوص نکرد و گفت اگر بخواهیم در این خصوص صحبت کنیم باید تا فردا صبح در این باره وقت بگذاریم.»

او البته سیاستمداری دست راستی در ایتالیا شناخته می‌شود و در یکی از رادیکال‌ترین احزاب ایتالیایی یعنی «برادران ایتالیا» که مخالف شدید مهاجران است، عضویت دارد.

روزهای یکشنبه و دوشنبه شهرهای ایتالیا شاهد برگزاری انتخابات شورای شهر بود و در پایان انتخابات در برخی شهرها به پایان رسید و در مراکزی که نامزدها نتوانسته بودند به ۵۰ درصد از آرا دست یابند، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

نامزدهای احزاب چپ میانه در شهرهای میلان، ناپولی و بولونیا توانستند در همان دور نخست پیروز شوند. بلوک راست اما که حزب راشل موسولینی هم یکی از آنها است هنوز امیدوار است که در دور دوم انتخابات شهر رم و در رقابت بین نامزد خود یعنی انریکو میکتی و روبرتو گالتیری که از چپ میانه است، پیروز شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوۀ موسولینی در راه پارلمان اروپا؛ آیا او از جد خود الهام می‌گیرد؟

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ