Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوۀ موسولینی در راه پارلمان اروپا؛ آیا او از جد خود الهام می‌گیرد؟

بنیتو موسولینی در کنار آدولف هیتلر
بنیتو موسولینی در کنار آدولف هیتلر
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زمزمه‌های نامزدی کایو جولیو سزار موسولینی برای پارلمان اروپا که از سال گذشته میلادی آغاز شد، نگرانی بسیاری از سیاستمداران را در سطح اتحادیه اروپا در پی داشته؛ بویژه آنکه حزب «برادران ایتالیا» برنامه‌هایش را برای پارلمان آیندۀ اروپا، برنامه‌ای انقلابی توصیف کرده است.

آگهی

کایو جولیو سزار موسولینی، از نوادگان بنیتو موسولینی دیکتاتور پیشین ایتالیا و متحد آدولف هیتلر در دوران جنگ جهانی دوم، برای نمایندگی در پارلمان اروپا نامزد شده است.

این افسر پیشین نیروی دریایی ایتالیا که در حال حاضر مدیر شرکتی مستقر در امارات عربی متحده است، هیچ تجربه‌ای در امور سیاسی ندارد با این وجود تاکید دارد که سیاست در تمام زندگیش الهام‌بخش کارهایش بوده است.

او که اکنون ۵۰ ساله است، نامزد حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» (Fratelli d'Italia) در این انتخابات محسوب می‌شود.

حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» به رهبری جورجیا ملونی که از متحدان نزدیک ماتئو سالوینی وزیر کشور ضدمهاجر ایتالیا است، بشدت بر دیدگاه‌های ملی‌گرایانه، محافظه‌کارانه و مخالفت با اتحادیه اروپا تاکید دارد.

او که «نتیجۀ» دیکتاتور پیشین ایتالیا محسوب می‌شود، اولین عضو خانواده او نیست که وارد دنیای سیاست می‌شود. پیش از این الکساندرا موسولینی، عضو دیگری از خانواده بنیتو موسولینی وارد دنیای سیاست شده و از سال ۲۰۱۴ میلادی از سوی حزب «برادران ایتالیا» به عنوان نماینده در پارلمان اروپا مشغول کار است.

REUTERS/Vincent Kessler
الکساندرا موسولینی در پارلمان اروپاREUTERS/Vincent Kessler

اما زمزمه‌های نامزدی کایو جولیو سزار موسولینی برای پارلمان اروپا که از سال گذشته میلادی آغاز شد، نگرانی بسیاری از سیاستمداران را در سطح اتحادیه اروپا در پی داشته؛ بویژه آنکه حزب «برادران ایتالیا» برنامه‌هایش را برای پارلمان آیندۀ اروپا، برنامه‌ای انقلابی توصیف کرده است.

این حزب اعلام کرده است که با حضور قویتر در پارلمان «همه چیز در سطح اروپا تغییر خواهد کرد» و حتی «پایتخت اروپا به شهر رم منتقل خواهد شد». این حزب در کنار معرفی برنامه‌هایش برای آینده اروپا، گوشه چشمی نیز به گذشتۀ فاشیست این کشور در دوران حکومت بنیتو موسولینی دارد.

اگرچه خانم ملونی و آقای موسولینی به وضوع دربارۀ گرایش‌های احتمالی این حزب به فاشیسم سخنی نمی‌گویند اما آقای موسولینی بارها اعلام کرده است که از جد خود الهام می‌گیرد.

انتخابات پارلمان اروپا ۲۶ مه (۵ خرداد) برگزار خواهد شد و کایو جولیو سزار موسولینی که به «موسولینی کوچک» نیز مشهور است، در آگهی‌های تبلیغاتی، خود را نمایندۀ «تاریخ» ایتالیا می‌داند و از فونت‌های بحث‌ برانگیز مورد استفادۀ گروه‌های نئوفاشیست استفاده می‌کند.

او در جریان گفتگو با خبرنگار روزنامه ایتالیایی Il Messaggero نیز اعلام کرد به اینکه نام موسولینی دارد همیشه افتخار می‌کند، امیدوار است که رای دهندگان ارزش «برند موسولینی» را بدانند و اینکه بسیاری امیدوارند بتوانند نام «موسولینی» را روی برگه‌های رای خود بنویسند یا در شعارهای تبلیغاتی خود از آن استفاده کنند.

او حتی قرار بود در ۱۶ آوریل با همکاری حزب «برادران ایتالیا» یک سخنرانی‌ با موضوع «دکترین فاشیست» در شهر پادووا داشته باشد؛ این سخنرانی درنهایت با تلاش رسانه‌های محلی لغو شد.

در اولین ویدئویی نیز که از سوی حزب «برادران ایتالیا» برای اعلام رسمی نامزدی آقای موسولینی منتشر شد، او و خانم ملونی در کنار ساختمان «کاخ تمدن ایتالیا» (Palazzo della Civilta Italiana) در شهر رم ایستاده بودند؛ بنایی مشهور که قدمت آن به دهه ۴۰ میلادی برمی‌گردد و نماد معماری فاشیستی در این کشور است.

نامزدی او برای پارلمان اروپا در حالی اعلام شده است که ماتئو سالوینی، وزیر کشور راست افراطی و ضدمهاجر ایتالیا، به‌تازگی اعلام کرد که قصد ندارد در جشن‌های روز آزادی ایتالیا (Liberation Day) شرکت کند. این جشن‌ها در سالروز سرنگونی حکومت بنیتو موسولینی برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوه موسولینی با رایی قاطع در انتخابات شورای شهر رم پیروز شد

نتیجه بنیتو موسولینی، دیکتاتور پیشین ایتالیا به باشگاه لاتزیو پیوست

پرواز دوباره اولین هواپیمای آمریکایی که حمله متفقین به ارتش آلمان را آغاز کرد