نتیجه بنیتو موسولینی، دیکتاتور پیشین ایتالیا به باشگاه لاتزیو پیوست

هواداران لاتزیو در مسابقه فینال جام حذفی سال ۲۰۱۹ مقابل آتلانانتا
هواداران لاتزیو در مسابقه فینال جام حذفی سال ۲۰۱۹ مقابل آتلانانتا Copyright AFP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماجرای عقد قرارداد حرفه‌ای میان رومانو موسولینی و باشگاه لاتزیو به خصوص از آن جهت برای برخی رسانه‌ها جذاب شده که گروهی از هوداران این باشگاه به داشتن عقاید و رفتار فاشیستی و نژاد پرستانه شهرت دارند.

آگهی

رومانو فلوریانی موسولینی، نتیجه بنیتو موسولینی، دیکتاتور پیشین ایتالیا به تازگی قراردادی با باشگاه لاتزیو این کشور امضا کرده است.

نتیجه ۱۸ ساله دیکتاتور سابق ایتالیا که در پست مدافع راست بازی می‌کند ۱۸ ساله است و به موجب قرارداری که به تازگی با باشگاه لاتزیو امضا کرده قرار است در تیم زیر نوزده سال این باشگاه معروف و پرطرفداری سری‌آ به میدان برود.

این ماجرا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ایتالیایی داشته، به نحوی که رومانو موسولینی حتی پیش از آنکه با پیراهن لاتزیو پا به دنیای حرفه‌ای فوتبال بگذارد به شهرت رسیده است.

این مدافع جوان که از سال ۲۰۱۶ تاکنون در تیم پایه‌ها و بخش آماتوری باشگاه توپ می‌زد و از این پس قرار است وارد دنیای حرفه‌ای این رشته پرطرفدار ورزشی شود، می‌داند که حتی در تیم زیر ۱۹ سال کوچکترین حرکت و رفتارش زیر زره‌بین رسانه ها است.

او در پاسخ به این سوال که چگونه قرار است بواسطه داشتن چنین نام خانوادگی با زندگی فوتبالی کنار بیاید؟ می‌گوید: «من فق می‌‌خواهم با شیوه فوتبال بازی کردنم قضاوت شوم؛ همین.»

مائورو بیانچسی، یکی از مربیان رده‌های پایه در باشگاه لاتزیو اینگونه از رومانو موسولینی تعریف می‌کند: «او پسری فروتن است که هرگز از اوضاع شکایت نمی‌کند. من او را بسیار دوست دارم. او هنوز آمادگی لازم برای بازی در سطوح بالاتر حرفه‌ای را ندارد اما عملکردش امیدوار کننده است. من هرگز با والدین او در باره نام خانوادگی این پسر صحبت نکردم و تنها چیزی که برایم جالب است نحوه بازی کردن او است.»

ماجرای عقد قرارداد حرفه‌ای میان رومانو موسولینی و باشگاه لاتزیو به خصوص از آن جهت برای برخی رسانه‌ها جذاب شده که گروهی از هوداران این باشگاه به داشتن عقاید و رفتار فاشیستی و نژاد پرستانه شهرت دارند.

طرفداران افراطی این باشگاه پیش‌تر در سال ۲۰۱۹ طی یکی از بازیهای جام حذفی مقابل تیم میلان شعارهای نژادپرستانه سر داده و نسبت به بنیتو موسولینی ادای احترام کرده بودند.

الساندرو موسولینی، پدر رومانو یکی از نمایندگان کشور ایتالیا در پارلمان اروپا است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع طرفداران فاشیسم در ایتالیا در یکصدمین سالگرد کودتای بنیتو موسولینی

موسولینی همچنان شهروند افتخاری سالو باقی می‌ماند

نوۀ موسولینی در راه پارلمان اروپا؛ آیا او از جد خود الهام می‌گیرد؟