Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واکنش مقامات ایتالیا و اتحادیۀ اروپا به رفتار ضدیهودی طرفداران باشگاه لاتزیو

واکنش مقامات ایتالیا و اتحادیۀ اروپا به رفتار ضدیهودی طرفداران باشگاه لاتزیو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرد که در واکنش به رفتارهای یهودی ستیزانۀ گروهی از طرفداران تیم لاتزیو، این هفته قبل از آغاز تمام مسابقات فوتبال علاوه بر یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان هولوکاست، بخشهایی از کتاب خاطرات آنه فرانک، دختر پانزده سالۀ یهودی که در سال ۱۹۴۵ میلادی در اردوگاه کار اجباری نازی‌ها جان سپرد، خوانده خواهد شد.

همچنین قرار شده است نسخه هایی از کتاب خاطرات آنه فرانک، در بین کودکانی که در این مسابقات ورزشکاران را همراهی می کنند، توزیع شود.

شنبۀ گذشته در جریان مسابقه دو تیم لاتزیو و کالیاری، طرفداران این باشگاه ایتالیایی پرچم‌های نازی‌ها و نوشته هایی حاوی مطالب ضد یهودی و مونتاژ شده با تصاویری از آنه فرانک را به نمایش گذاشتند.

کلودیو لوتیتو، رئیس باشگاه لاتزیو نیز این رفتار را بشدت محکوم کرد. او همچنین در جریان سفر به رم از کنیسه اصلی این شهر بازدید و به قربانیان هولوکاست ادای احترام کرد.

او در جمع خبرنگاران گفت: «باشگاه لاتزیو ابتکار عمل جدیدی را به اجرا خواهد گذاشت و بر این اساس، هر سال برای دویست نفر از طرفداران جوان این باشگاه، سفری به اردوگاه آشویتس سازماندهی خواهد کرد تا آنها تاریخ را از یاد نبرند.»

آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا نیز به این واقعه واکنش نشان داد. او گفت: «استفاده از تصویر آنه فرانک به عنوان ابزاری برای توهین به دیگران، کار وحشتناکی است. حق آزادی مذهب در این اتحادیه به رسمیت شناخته شده است و جامعه یهودیان نیز بخشی از شهروندان اتحادیه اروپا هستند.»

این اولین بار نیست که طرفداران افراطی باشگاه لاتزیو با شعارهای ضدیهودی و نژادپرستانه در مجامع عمومی ظاهر می شوند.

سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا نیز اعلام کرد که ورود افرادی که به آنه فرانک توهین کرده اند، برای همیشه به ورزشگاهها ممنوع خواهد شود. به کمک دوربین‌های ورزشگاه، تا کنون سه نفر از توهین کنندگان شناسایی شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شعر آن فرانک به بهای ۱۴۰ هزار یورو فروخته شد

ظهور چشمگیر راست افراطی در اروپا، تابویی که شکسته می شود

ظهور یک حزب راستگرای افراطی جدید در دانمارک