ظهور یک حزب راستگرای افراطی جدید در دانمارک

ظهور یک حزب راستگرای افراطی جدید در دانمارک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از این که بیست هزار نفر از شهروندان دانمارک حمایت خود را یک حزب جدید راستگرای افراطی اعلام کردند، این حزب اجازه پیدا کرد که خود را برای انتخابات بعدی معرفی…

پس از این که بیست هزار نفر از شهروندان دانمارک حمایت خود را یک حزب جدید راستگرای افراطی اعلام کردند، این حزب اجازه پیدا کرد که خود را برای انتخابات بعدی معرفی کند.

آگهی

این حزب تازه تاسیس شده، «راست جدید» نام دارد و به دنبال سخت کردن قوانین مهاجرتی از جمله بستن مرزها به روی پناهجویان و کاهش مالیات است. این حزب همچنین اعلام کرده است که از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا است.

پرنیل ورموند، یکی از بنیانگذاران این حزب سیاسی درباره اهداف این حزب گفت: «جلوگیری از ورود پناهجویان و اخراج افراد خارجی از کشور پس از ارتکاب اولین جرم است.»

این حزب در شرایطی در دانمارک اعلام حضور کرده است که محبوبیت احزاب راستگرا در اروپا رو به افزایش است. شعار اغلب احزاب راستگرا در کشورهای اروپایی اتخاذ سیاستهای سختگیرانه در قبال افراد خارجی و بخصوص پناهجویان است. در اتریش، نامزد یک حزب راستگرای افراطی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه پیدا کرده است که در صورت پیروزی او، برای اولین بار یک کشور اتحادیه اروپا توسط یک فرد راستگرای افراطی رهبری خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج نکته کلیدی از نتایج انتخابات پارلمانی دانمارک؛ قدرت‌های اصلی عرصه سیاسی دانمارک چه احزابی هستند؟

انتخابات پارلمانی دانمارک و نقش کلیدی جناح میانه؛ آیا داستان سریال «بورگن» تکرار می‌شود؟

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد